Ekologiczne mury

Stawiając prywatny dom elementarną kwestią jest zdecydowanie jaki typ ścian zastosujemy. Niestety dzisiaj wybór nie jest tak nieskomplikowany jak kiedyś. Pomyłka wyborze może nas narazić na istotne koszty, Nie chodzi tylko o oszczędzanie prądu lecz również koszt przyszłego ocieplenia domu.

porady z branży

Autor: Wienerberger.
Źródło: Wienerberger.
Pierwszym etapem jest znalezienie odpowiedniego rodzaju ściany. Teraz stosuje się zasadniczo 3 typy muru jednowarstwowe, dwuelementowe trójwarstwowe. Wszystkie mury mogą być ECO,będzie to zależeć od użytych do jej konstrukcji surowców.

Różnice między wyliczonymi typami ścian kryją się w ich nazwie. Dobór nade wszystko musimy uzależnić od majętności naszej kasy. Jednowarstwowy mur jest stosunkowo niedrogi i prędki w układaniu Zaletą takiego typu murów będzie fakt że pustaki porotherm w niej użyte pełnią funkcje nośną i jednocześnie oddzielają pomieszczenie termicznie. Do stawiania takich ścian nieodzowne jest wprawa aby ustrzec się tak zwanych mostków termicznych. Poprzez które własny dom marnuje ciepło.

Kiedy niezbędna nam jest doskonalsza izolacja termiczna proponuje stosowanie kolejnego rodzaju ściany zgodnie z nazwą składa się z dwóch części. muru nośnego i warstwy izolacyjnej Ma ona lepsze własności termiczne jest troszkę droższa od poprzedniczki ale wyższe cechy co w efekcie przy wielkich hallach powinno być dochodowe. Dzięki znacznemu ograniczeniu ubytków ciepła. Niestety negatywem tego rozstrzygnięcia jest spory okres budowy. Także w przypadku tego wariantu muru perfekcyjnie nadają się pustaki porotherm. Do budynków potrzebujących znakomitego ocieplenia najlepiej wybudować (sprawdź usługi przedsiębiorstwa firma wolplan kraków) ściany trójwarstwowe – .

ściana działowa z pustaków Porotherm
Oczywiście tylko ściany to tylko początek. Kolejnym krokiem gdy już mamy wybudowane mury oraz zamontowane wszelakie niezbędne instalacje jest tynkowanie i tutaj tak samo jak w przypadku murów mamy duży wybór. Od tradycyjnych tynków cementowo-gipsowych po gipsy akrylowe ich dobór zależy w wielkim stopniu od użytego muru ale również od zdania inwestora. Jeżeli już jesteśmy przy wyglądzie siedliska istotne jest żeby pasował do sąsiedztwa nawet jeżeli nie do końca zgodne to jest z planami posiadacza mieszkania. Nie ma bo nic w wyższym stopniu okropnego niż różowy domek wśród luksusowych drewnianych siedzib.