Ekologia w mieście – czyli, przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz osadniki rozkładowe

Masz w posiadaniu przydomową oczyszczalnię ścieków? Pragnąłbyś się więcej dowiedzieć o osadniku rozpadowym – do czego służy, na jakiej rzecz polega jego robota? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz odpowiedź!
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonałe rozwiązanie, kiedy posiadasz tradycyjne, szambo.

oczyszczalnie ścieków

Autor: Sitting Bull
Źródło: Blomus Polska

Zmiana go bywa bardziej opłacane, ponieważ koszty zwyczajnego utrzymania ścieków wynoszą około 10000 złotych w rozciągnięciu na 5 lat – sprawne oczyszczalnie ścieków. Ten sam okres – przy użyciu stojącej obok domu oczyszczalni nieczystości – wynosi zaledwie 550 złotych. To wielka różnica, prawda? Możemy być jednak zapewnieni, że inwestowanie zwróci się naszym osobom już po roku używania! Przydomowe oczyszczalnie specyfikują się głównie łatwą eksploatacją, wieloletnią wytrwałością, bezawaryjnością, estetyką a także wygodą. Najbardziej istotnym bywa jednak brak przykrych zapachów i robionych co miesiąc odwiedzin szambiarki. Przy kupnie stojącej obok domu oczyszczalni, należy zwrócić spojrzenie na pojedynczą bardzo ważną kwestię, a mianowicie…
Osadnik sito obrotowe gnilny – co to jest? Osadnik gnilny bywa to dokładnie część która łączy „wędrówkę” nieczystości z miejscem ich przeznaczenia a więc oczyszczalnią. To umiejscowienie pośrednie ma mocno odpowiedzialną stanowisko, albowiem to ona „pozbywa się” największego syfu, nim ten trafi do oczyszczalni, przefiltrowując go.
www.kingspanenviro.com/

Źródło: www.kingspanenviro.com/

Dlatego istotne jest, by osadnikosadnik prasa do osadu tego typy został w dobry sposób wykonany (najlepiej by był duży i pojemny, z krótkim drenażem – istnieją do wyboru jedno- podwójnie abo trzykomorowe) i z dobrych materiałów, dla przykładu tworzyw sztucznych w przypadku właśnie oczyszczalni przydomowych.