Dzisiejsze apartamenty w stanie deweloperskim z reguły nie posiadają w środku ścian — sami możemy je postawić

Obecnie deweloperzy często decydują się na zostawienie decyzji mieszkańcom, gdzie będą mieli zamiar wybudować ściany wewnętrzne w mieszkaniu.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że chcemy kupić 70-metrowe mieszkanie na nowym osiedlu. Deweloper informuje nas jedynie o tym, w którym miejscu będzie łazienka i kuchnia. Z projektu także uzyskamy informację, gdzie znajdują się okna rolety zewnętrzne producent oraz drzwi do mieszkania. I to by było na tyle. O całej reszcie będziemy mogli zdecydować samodzielnie. Jeśli wychowujemy brzdące, to pewnie zechcemy dać im pokoje. Razem czy osobno? To będzie zależało od nas, a w znacznej mierze z pewnością od naszych pociech. Jeśli zechcemy, to można postarać się także wydzielić komórkę oraz gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeżeli nie posiadamy dzieci, to możemy postawić na dużą sypialnię i dla przykładu gabinet albo choćby pokój ćwiczeń (taką naszą domową salę fitness). Ściany można będzie ustawić tak, jak zechcemy. Na pewno pomocny w aranżacji będzie architekt lub designer wnętrz. O jego wsparcie muszą się najbardziej postarać ci, którzy nie czują u siebie żadnego wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wtedy tanie i stosunkowo prosto się je stawia. Niestety dosyć mocno przepuszczają wszelkie dźwięki. Nie będziemy mogli też na nich powiesić żadnych ciężkich szafek.

Jeżeli chcemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie, to musimy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to droższe, a ich stawianie potrwa dłużej, ale będzie służyć długi czas.