Duże wykorzystanie cegły klinkierowej

Prezencja domu jest odzwierciedleniem gustu, stylu i upodobań właścicieli. Okolica domu, jak i wystrój wnętrz muszą cieszyć oko i umożliwiać wrażenie luksusu przez długie lata.

Cegła klinkierowa jest naturalnym wyrobem powstającym z mieszaniny gliny i piasku. Po wyrobieniu i ukształtowaniu wypala się je w temperaturze ponad 1000°C.

Przypadła Ci do gustu nasza informacja z witryny? Jest nam niezwykle miło. Oczywiście mamy zamiar zachęcić Cię do przeczytania następnego tekstu o tym samym temacie.

Dzięki swoim atutom znalazła szerokie przeznaczenie w budownictwie. Współcześnie jest to jeden z najpopularniejszych surowców, z którego powstają piękne fasady budynków różnych instytucji, obiektów kultowych, firm, a również coraz to częściej budynków prywatnych. Powstają z niej również elementy architektoniczne, kominki i mnóstwo różnych elementów.

Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum

Wykorzystanie cegły klinkierowej przy elewacji czyni że budynek tworzy harmonijną całość. Cegła klinkierowa Terca to niezwykły format, również (http://styro-papa.pl/) faktura. Te cegły dodają oryginalności fasadzie. Cegły Terca to rewolucja w ofercie klinkierowych elewacji pod względem estetyki, lecz techniczne przymioty elewacji, jak trwałość, czy długowieczność wypływają ze stałych cech surowca wszelkich ceramicznych towarów wytwórcy. Naturalny surowiec gwarantuje małą nasiąkliwość, również znaczną mrozoodporność klinkieru. Ten ceramiczny produkt odporny jest także na płomień, korozję biologiczną i chemiczną.

Oprócz tego cegły klinkierowe to gwarancja trwałości zabarwienia przez długie lata dzięki naturalnym cechom gliny pozyskanym i utrwalonym w procesie wypalania, nie płowieją pod wpływem działalności promieni UV. Odpowiednio wykonana fasada z klinkieru nie nastręcza również praktycznie żadnych zabiegów konserwacyjnych.