Domki na sprzedaż w Jasienicy – czyli, ryneczek wtórny kontra rynek pierwotny

Jasienica jest to ulokowana w województwie Śląskim miejscowość, której to powierzchnia wynosi dokładnie 91,714 kilometrów kwadratowych i która sąsiaduje z pojedynczym z większych miasteczek w owym województwie a więc z Bielskiem.

Plastikowe rury instalacji odpłowowej mogą być źródłem uciążliwego hałasu

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Owa gmina wiejska jak łatwo się domyśleć, jak sporo innych miast, miasteczek i wsi na śląsku, ma w posiadaniu sporo ofert nieruchomości, które przy bliższym przyjrzeniu są dość konkurencyjne, jeżeli zerknie się na inne województwa. Jednak ta dokładna gmina konkuruje nie jedynie z miastami „na zewnątrz”, ale i sama wewnątrz…

budowa

Autor: booledozer
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno po przeczytaniu naszego wstępu zadajesz sam sobie pytanko „o co tu chodzi?”. Otóż odpowiedź na nie jest bardzo prosta.

Kiedy przejdziesz do meritum kwestii, to wiedz, że masz możliwość zdobyć pozostałe informacje na opisywany temat – przeczytaj w witrynie wszystko, co okazuje się niezbędne w tym miejscu.

Domy na sprzedaż Jasienica, rywalizują same wraz z sobą, a konkretnie mowa tutaj o dwóch odmianach rynków nieruchomości, a więc ryneczku pierwotnym oraz ryneczku wtórnym. Jeśli wspaniale się przyjrzeć tym dwóm rynkom na przykład na takiego typu stronach jak otodom, czy nawet wewnątrz naszym coraz to silniej popularnym do przeszukiwania mieszkań OLX – bez problemu zobaczymy jak niewiarygodnie owe ryneczki konkurują ze sobą, mieszając tak naprawdę między sobą przeróżne rodzaje domków wraz z niewiarygodnie różnymi cenami. Dla przykładu na jednej ze stronek można zauważyć, że domek bliźniak z rynku wtórnego, 7 pokojowy, z naprawdę ogromną działką – kosztuje w okolicach 200 tysięcy złotówek, podczas kiedy dom – kliknij aby zobaczyć więcej – (również bliźniak) z rynku pierwotnego, 4 pokojowy z 2x mniejszą działką – kosztuje troszkę ponad 215 tysięcy.

W tym konkretnym wypadku nie ma nic aż tak dziwnego, jednak na przykład dom wolnostojący cztero pokojowy (działka 845 metrów kwadratowych), rynek pierwotny – kosztuje 330 tysięcy, a inny dom (rynek wtórny), o bardzo podobnych parametrach może kosztować nawet powyżej 400 tysiaków.