Dobrze zaprojektowane stanowisko pracy wydaje się być niebywale ważne dla naszego kręgosłupa

Ci, którzy pracują przed komputerem, zdają sobie sprawę z tego, że dobre stanowisko pracy składa się zwykle z krzesła.
Siedzenie wiele godzin przed ekranem komputera jest ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Genetycznie nasz organizm nie przywykł do takiego rodzaju pozycji. Zatem tendencja do wprowadzania siedzącego trybu życia zazwyczaj odbija się na wszystkich negatywnie. Po jakimś czasie zaczynają odczuwać kłopoty z kręgosłupem oraz boli ich głowa. Bierze się to z tego, że mają kiepsko dostosowane miejsce pracy. W pracy z komputerem istotne wydaje się być krzesło. Powinno być ono perfekcyjnie dostosowane do naszego wzrostu. Powinno posiadać także w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wówczas niekiedy będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. Tym samym damy odpocząć naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło musi być także odpowiednio wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I rzecz jasna powinno posiadać podłokietniki. Bez tego ciężko nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy.

Następna witryna, która zawiera newsy na ten temat da Ci szansę, by podwoić wiedzę. To istotne, zatem naciśnij to (https://srdkstudio.com/projektowanie-loftow/) i znajdź więcej treści.

Musi także posiadać dobre kółka. Powinny lekko chodzić. Krzesło nie może topornie odjechać od biurka. Dlatego w wielu biurach z reguły spotkamy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien dosięgać stopami do ziemi.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to powinniśmy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy w stanie bez problemów pracować, a bóle pleców nie będą nas już męczyć.