Dobre meble gwarantują domownikom świetny relaks

Urządzenie swojego mieszkania w taki sposób, żeby stało się ono funkcjonalne i wygodne wymaga odrobiny zastanowienia się. Rzecz jasna można kupić pierwsze z brzegu zestawy mebli, dwie szafy do każdego pokoju i stół z krzesłami do jadalni. Zmieści się w nich wszystko, lecz czy na pewno prezentować się będą elegancko i stylowo? Z tego też powodu przy projektowaniu wnętrza mieszkania warto pamiętać o kilku sprawach.

Przede wszystkim meble należy dopasować pod względem stylistyki i kolorów (zobacz np. sofy rozkładane) . Oczywiście problemów nie ma żeby zestawić ze sobą dwa gatunki drewna, które wzajemnie się będą uzupełniać, lecz już na przykład połączenie mocnego dębu i delikatnej sosny nie zawsze będzie się dobrze prezentować. Stylistyka także jest istotna, w nowoczesnych wnętrzach, wypełnionych stalą i szkłem kilkudziesięcioletni fotel będzie wyglądał co najmniej śmiesznie, tak samo zresztą jak metalowa lampka (zobacz stylowa lampka nocna) w pokoju w stylu barokowym. Oczywiście można łączyć różne sprzęty i często daje to ciekawy efekt, ale należy zabrać się za to ze smakiem i wyczuciem, tak żeby wnętrze nie wyglądało śmiesznie.
Łóżka z kolekcji Corano

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Rzecz jasna do każdego pomieszczenia trzeba zakupić odmienny komplet mebli. W kuchniach podstawą będzie funkcjonalny zestaw składający się z przynajmniej kilku szafek na sprzęty i naczynia kuchenne. Oprócz tego, jeżeli kuchnia większe rozmiary, to przyda się w niej kilka krzeseł oraz stół, zaś jeżeli nie będzie w niej miejsca, to stół można ustawić w którymś pokoju. Łazienka to najczęściej parę niedużych szafeczek na najpotrzebniejsze kosmetyki, a w holu albo korytarzu na pewno się przyda półka na buty i wieszak na ubrania. Dla niejednej osoby najbardziej istotnym sprzętem w mieszkaniu jest duże, wygodne łoże, i rzeczywiście nie warto na nim robić oszczędności. Trwała, solidna rama i porządny materac (zobacz materace kieszeniowe 90×200) to pewność zdrowego snu, i z tego też powodu powinno się zakupić łóżko najlepsze, na jakie ktoś będzie miał możliwość. W dużych mieszkaniach gdzie jest salon pojawić się także mogą meble wypoczynkowe (sprawdzona firma), klasyczny zestaw wypoczynkowy będzie się składał z narożnika lub sofy i kilku puf albo foteli.