Dobór stosownego schematu domu

Wybór stosownego planu domu to ogromnie istotna sprawa. Pomysł musi pasować do wymiarów parceli, wytycznych ustalonych przez urząd danej gminy, również spełniać wymagania właściciela.

Glass table

Autor: Jackie Muzo
Źródło: http://www.flickr.com
Projekty domów nowoczesnych to idealne zestawienie funkcjonalności, piękna i unikalnego designu. Są to propozycje jakie docenią inwestorzy szukający pomysłu niebanalnego, ale komfortowego i oszczędnego w eksploatacji. Można wybrać projekt (zobacz stylowe schody wewnętrzne) domu na ciasną parcelę, jak i model o większym metrażu. Ich cechą znamienną są duże przeszklenia, głównie w salonie, co sprawia, że wnętrze nie tylko jest przestrzenne, ale również bardzo dobrze doświetlone. Nieskomplikowany, dwuspadowy, czy też całkowicie płaski dach, drewniane wykończenia fasady, metalowe (zobacz metalowe bramy) poręcze, transparentne kolory wzbogacone ostrym akcentem kolorystycznym akcentują współczesny rys budowli. W ostatnim czasie dużą renomą cieszą się energooszczędne plany domów. W owego rodzaju projektach stosuje się specjalne ocieplenie ścian, podłogi i uwzględnia się energooszczędną stolarkę okienną i drzwiową.
Format nawierzchni to jedna z kluczowych informacji o planie przekazywanym w ofertach. Nadzwyczaj ważne jest, żeby poszukiwać projektu odpowiedniego z faktycznymi potrzebami rodziny. Nie każdy model odpowiada do każdej działki, toteż należy zwracać uwagę, ażeby wyselekcjonowany dom nie okazał się nazbyt obszerny, bądź za szeroki.

Dom nie powinien zająć nazbyt wiele miejsca na działce. Przy wyborze planu należy zwracać uwagę na podaną przestrzeń zabudowy. Ta informacja zezwala ocenić, ile po budowie domu zostanie na działce pustej powierzchni na ogród.