Do klejenia jakiego rodzaju materiałów są wykorzystywane kleje epoksydowe?

Przy różnego typu robotach czy to produkcyjnych, czy to remontowych, stosuje się klej. Mogą się one różnić przez wzgląd na ich zastosowanie czy też skład chemiczny.
Jeśli chodzi o podział ze względu na wykorzystanie, występują kleje stosowane do małych czynności naprawczych i charakteryzują się one szybkim czasem schnięcia.

Są one bardzo łatwe w stosowaniu, ale nie powinniśmy ich stosować jako wypełnienie granulat ze styropianu pustych miejsc między powierzchniami, które mają być łączone. Występują ponadto kleje używane do klejenia większych i równych powierzchni. Ich czas wiązania jest zazwyczaj nieco dłuższy niż w przypadku takich, których przeznaczeniem jest kejenie małych powierzchni. Istnieją ponadto kleje montażowe, czyli np. pianki bądź masy montażowe. Przy ich użyciu można także łączyć powierzchnie nierówne. Zaliczają się do nich np. kamienie czy beton. Za pomocą tego typu klejów można także wypełniać puste przestrzenie w łączonych materiałach. Istnieją także kleje, które określać można jako uniwersalne. Mogą być one wykorzystywane do klejenia różnego typu surowców. Odmienne z kolei są przeznaczone konkretnie do np. metalu czy plastiku.
klimatyzator

Autor: talk2stu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy zastosować podział klejów ze względu na skład chemiczny, należy wspomnieć o klejach cyjanoakrylowych. Stosuje się je do wykonywania różnorodnych napraw, gdyż cechują się one niezwykle szybkim czasem schnięcia. Do innej grupy można zaliczyć niemalże bezwonne kleje dyspersyjne. Stosuje się je przeważnie do klejenia drewna. Do naprawiania różnorodnych przedmiotów służą również kleje neoprenowe.

Co poniektóre z nich mogłyby rozpuszczać tworzywo sztuczne. Do łączenia np. tworzyw sztucznych stosowane są także dwuskładnikowe kleje epoksydowe. Ich trochę łatwiejszą w wykorzystywaniu alternatywą są kleje polimerowe.