Do jakiego celu można wykorzystać deszczówkę oraz w jaki sposób polepszyć jej jakość?

Układy rozsączające deszczówkę stosowane są do jej efektywnego zagospodarowania. Jej właściwości różnią się od tych, jakie ma woda z wodociągów, jednak można by używać deszczówki m.in. do spłukiwania WC, prac dotyczących sprzątania na dworze i wewnątrz budynku czy choćby do mycia auta, czy prania.

rozsączanie

Autor: http://fixar.de
Źródło: http://fixar.de
Jednak aby móc na własnej działce w pełni wykorzystać korzyści wynikające z możliwości użycia wody deszczowej, należy na niej zamontować system rozsączający. Dzięki odpowiednio zaprojektowanemu systemowi można uniknąć rodzącej problemy konieczności przyłączenia się do kanalizacji. Często ma ona za małe wymiary, aby pomieścić całą deszczówkę. Układy rozsączające wykorzystują rozsączanie, żeby we właściwy sposób zagospodarować nadmierną ilość wody deszczowej.

Nakłaniamy Cię, abyś kliknął na łącze do strony. Tam odkryjesz następne szalenie ciekawe treści na pokrewny temat do tego, który opracowaliśmy na tej witrynie.

Proces taki może być przeprowadzany przez rury drenarskie czy też odstojniki. Wykorzystanie systemu rozsączającego jest jednak zależne od paru czynników. Jest to m.in. niezawodne odwodnienie i fachowe zaprojektowanie systemu.

Żeby system rozsączający działał bez żadnego problemu, trzeba mieć stosownie dużą przestrzeń, aby w razie potrzeby otrzymać pozwolenie na budowę czy zapewnić odpowiedni czas wsiąkania wody. Ponadto należy zachowywać odpowiedni poziom wody gruntowej. Dodatkowym wymogiem jest odpowiednio duża odległość od zbiornika na deszczówkę i od samego domu. Odległości te powinny wynosić odpowiednio trzy oraz 6 metrów. Ponadto niezwykle istotny jest też rodzaj gruntu, jaki jest w ogrodzie.

Do montażu podziemnego pojemnika na deszczówkę wykonanego z tworzywa sztucznego, nie jest potrzebny ciężki sprzęt, ponieważ jest on dosyć lekki. Najtańszym sposobem jest użycie beczki plastikowej, która po części napełniona jest żwirem .