Dlaczego warto zainwestować w droższe rozwiązania gdy stawiamy nowy dom?

Dzisiaj w budownictwie można wybierać pomiędzy rozmaitymi strategiami wznoszenia ścian. Mamy przykładowo do wyboru co najmniej 3 warianty ścian, zaś każda z nich ma swoje negatywy oraz plusy. Odróżniają się one nie wyłącznie techniką budowania, ale też ceną.

Rusztowanie

Autor: John Salvino
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepsze cechy cieplne ma ściana trójwarstwowa, jednakże jest najbardziej kosztowna. Warto jednakże nad jej użyciem się zastanowić, ponieważ ten nakład pieniężny może nam się prędko zwrócić wskutek oszczędnościom dokonanym na rachunkach za energię i ogrzewanie. Rzecz jasna oszczędności te będą rozłożone w czasie niemniej jednak i tak jest to rzecz zyskowna (). Jednak wybór rodzaju murów z jakich chcemy postawić nasz domek to początek. Drugim etapem będzie podjecie decyzji jakim sposobem wykańczane zostaną nasze ściany. Czy będą to elewacje klinkierowe czy jakiś wariant zaprawy elewacyjnej. Z zewnątrz ściana może być kolorowa na skutek zastosowania gładzi akrylowych, ale i sympatyk klasy oraz klasyki coś dla siebie wybierze.

Ciekawią Cię nowinki? Zatem bądź zorientowany (http://www.nota-bene.com.pl/)! Wobec tego warto przeglądnąć nowy tekst na interesujący nas temat, aby zasięgnąć bardziej skrupulatnych wiadomości.

Takim ceniącym sobie tradycje użytkownikom rekomenduję elewacje klinkierowe. Atutem wspomnianego rozwiązania jest bardzo estetyczne rozwiązanie. Elewacje klinkierowe osiągalne są w wielu zabarwieniach, poczynając od bieli po czerwone a nawet brunatne. Elewacje te uzyskiwane są z najwyższej jakości gliny (). Wypalane są w bardzo wysokich temperaturach co przydaje im charakterystyczny styl. Obróbka termiczna pozwala też zachować tego typu wykończeniom trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, co jest wyjątkowo ważne w naszym ogromnie chimerycznym klimacie. Elewacje klinkierowe są również odporne na mrozy. Produkt ów musi przejść badania jakościowe które polegają na wielokrotnym mrożeniu i rozmrażaniu przypadkowo wyłowionych próbek produktu. Kolejną zaletą tego typu ścian jest jej bezpieczeństwo. Glina klinkierowa jest materiałem nie palnym.

Niechybnie ograniczy to konsekwencje potencjalnego pożaru, co jednak nie znaczy iż nie trzeba się zabezpieczyć przed wypadkami losowymi przez ubezpieczenie. Kolejną wartością tego typu wykończenia będzie możność łączenia go z przeróżnymi tworzywami, co może przynieść bardzo ciekawe efekty końcowe.