Dlaczego warto odnowić dom

Jeśli patrząc na ściany w naszym mieszkaniu, chcemy uciec daleko, to czas najwyższy na gruntowny remont. Wiosna to najlepszy czas na malowanie domu. Można zrobić od razu duże zmiany, położyć inne panele i jeszcze raz udekorować nasze cztery kąty, ale niekiedy trzeba jedynie pomalować ściany. W jednym i drugim przypadku będzie to duże zamieszanie a także wydatki. Warto zatem dobrze się do tego zabrać.

remont

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Przed tym, jak przystąpimy do dzikich zakupów, zróbmy szczegółową listę produktów, które nam są naprawdę potrzebne. Zastanówmy się również, jak ma wyglądać nasz dom i jaki rezultat pragniemy otrzymać. Można zrobić użytek ze specjalnych programów komputerowych, które pozwolą nam zweryfikować, który odcień będzie się nadawał do naszych wnętrz.

Gdy już będziemy w sklepie, poprośmy o radę pracownika, którą farbę powinniśmy wybrać. Doskonałym pomysłem będzie z pewnością farba (sprawdź farba do drewna kolory) zmywalna. Przyda się ona przede wszystkim, jeśli w domu są małe dzieci. Wiemy przecież dobrze, iż maluchy lubią pozostawiać ślady rąk właśnie na ścianach. Trzeba również mieć pojęcie o paru elementarnych regułach kolorystycznych. Pamiętajmy, że ciemne kolory zmniejszą nam optycznie wnętrze. Natomiast chłodniejsze sprawią, że pomieszczenie się „poszerzy”.

Tak samo zajmujące artykuły są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeśli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem regały satelitarne, który jest tu!

Gdy mamy już za sobą decyzję odnośnie odpowiedniego koloru, trzeba kupić potrzebne akcesoria malarskie. Drabina aluminiowa to przedmiot, który przyda się także przy innych okazjach, warto zatem zaopatrzyć się w porządną i renomowaną markę. W końcu od tego, jaka okaże się drabina, może zależeć nasze życie. Nie kierujmy się więc jedynie ceną, ponieważ nasze zdrowie jest najcenniejsze.

remont

Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najwyższy czas na kupienie wałka malarskiego, który może bardzo uprościć nam pracę. Zdecydujmy się na kupno szerszego wałka, jeśli mamy pomalować duże powierzchnie. Do bardziej precyzyjnych prac lepszy będzie pędzel. Ważne jest, aby nie leciała z niego farba na posadzkę. Przed remontem ochrońmy wszelkie meble budowlaną folią. Pamiętajmy również o taśmach malarskich, które pomogą nam zabezpieczyć sufit.

Każdy remont to ogromne zamieszanie. Przygotujmy się do niego dobrze, a wtedy wszystko pójdzie gładko.