Dlaczego Pisarzowice to doskonałe miejsce, w jakim warto jest zakupić nieruchomość?

Czy też nie pragnąłbyś w przyszłości zamieszkać, przynajmniej w trakcie wypoczynku, w jakimś ślicznym i spokojnym miejscu? To idealna opcja dla tych, których nie ciekawią żadne wyjazdy na drugi koniec świata czy też wręcz nad królestwo Neptuna albo w Tatry.

Jest taka wioska, jaka proponuje sielankowy spokój i, z jakiej notabene, jest bardzo niedaleko do własnych pięknych, swoją drogą, Tatr. Należałoby powiedzieć, iż ta miejscowość, chociaż korzystniejszym określeniem byłby leksem wioska znajduje się w województwie śląskim, w bliskiej odległości od umęczonego wojennym doświadczeniem Oświęcimia, w powiecie bielskim. Jednak należałoby także wspomnieć, iż wioska ta położona jest w dwóch polodowcowych dolinach oraz została stworzona jeszcze w XIV wieku. W dawnych dniach była tzw. uposażeniem pisarzy z Oświęcimia, była zatem enklawą ciszy także dla ludzi pióra. Jeżeli interesują Cię tętniące natchnieniem domy Pisarzowice to idealne stanowisko, aby się tam bądź przenieść albo chociażby urządzić tam swą letnią rezydencję.
mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w odniesieniu do tak wspaniałej literackiej przeszłości takiego miasta, zainteresuj się pewną księgą pióra samego Jana Długosza, w której to rodzimy znany kronikarz o niej pisze. Zwróć jednak baczność, iż używa tam innej formy: Pyszarzowicze.

Jeśli omawiany tu wpis zajął Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link do witryny regały ruchome, gdzie jest więcej postów.

W jaki sposób zwał, tak zwał. Obecnie jest to ładna wieś, jaka posiada piękną przeszłość i choćby z tego powodu warto w tamtym miejscu spędzić trochę czasu.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę? Będzie nam przyjemnie, jeżeli w tym celu przeczytasz informacje z serwisu, które dla Ciebie przygotowaliśmy w kolejnym linku.

Jeśli więc interesują Cię ciekawe domy Pisarzowice to doskonałe stanowisko, ażeby taką nieruchomość kupić.

Czekają tutaj na Ciebie realnie sielskie krajobrazy, do których zaliczyć należałoby aż trzy płynące poprzez tę wioskę rzeki: Pisarzówka, Czerwonka i Słonica. Nawet jeżeli nie planujesz niczego tworzyć, to i tak odnajdziesz tutaj wytchnienie od zgiełku bardzo dużego miasteczka.