Dlaczego należy wyposażyć się w parawan kominkowy?

Kominki cechują się aktualnie coraz większym zainteresowaniem, ponieważ są znakomitą alternatywą na zimne wieczory, jakich w polskim klimacie niestety nie brakuje. Warto mieć to na uwadze, gdy buduje się swój dom. Co więcej, kominki gwarantują, że pomieszczenie zyska klimatyczną atmosferę. Mogą też posłużyć jako podstawa systemu grzewczego. Planując posiadanie tradycyjnego kominka, czyli otwartego, w którym pali się prawdziwy ogień, trzeba pamiętać, by wyposażyć się we wszystkie potrzebne akcesoria. Faktycznie przydatny okazuje się też zabudowa kominkowa. Z jakiego powodu? Do czego służy?

rozpalony kominek

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Parawany znakomicie sprawdzają się w przypadku rodzin z dziećmi. Maluchy najczęściej trudno jest upilnować – chwila nieuwagi wystarczy aby dziecko doszło do kominka, co mogłoby skutkować rozległym, a często również bardzo niebezpiecznym poparzeniem. Zabudowę warto założyć już prewencyjne w momencie, kiedy maluch zaczyna raczkowanie – www. Często stanowi on również świetne zabezpieczenie, jako że zazwyczaj jest wyposażony w siatkę przechwytującą iskry. Tym sposobem, minimalizuje się ryzyko potencjalnego pożaru, jaki mogłaby wywołać iskra w kontakcie z drewnianą podłogą. Co więcej, osłania się tym samym meble oraz podłogę przed wypaleniem, co niestety prezentuje się bardzo nieestetycznie.

kominek elektryczny

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku obecnie dostępny jest bardzo szeroki wybór parawanów różnego typu, tym samym można je dobrać nie tylko do wielkości kominka, ale także wystroju mieszkania. W ten sposób, mogą one pełnić rolę ozdobną. Możliwości pod tym względem jest naprawdę dużo.

Przeczytaj większą ilość szczegółów, a zobaczysz podobne materiały, które na pewno także Cię zainteresują. Nie zwlekaj więc i użyj linku stan deweloperski.

Przed zakupem warto sprawdzić z jakich materiałów parawan (zapraszam tutaj…) został wykonany. Dzięki temu będzie się miało pewność, że jest on rzeczywiście odporny na działanie żaru i będzie stanowić stosowną ochronę przed kominkowym ogniem.

Ciekawym rozwiązaniem są parawany wyposażone w bramkę, jaka umożliwia osobom dorosłym dojście do kominka. Jednakże nie zapominajmy o tym, że sam wybór kominka jest również bardzo istotny: parawany można czasami wykorzystać też w roli barierek na schody, jakie znakomicie sprawdzą się w czasie raczkowania i nauki chodzenia oraz w starszym wieku maluchów, które nie powinny same wchodzić i schodzić po schodach. Są niezwykle wielofunkcyjne, wobec tego ich zakup z pewnością będzie inwestycją na dłużej i zapewni pociechom pełną ochronę.