Dach jako istotny detal krajobrazu sąsiedztwa. zabezpieczenie przed cieczą oraz temperaturą.

Okrycie dachu to bardzo istotny element domostwa. Na samym początku powinniśmy sprawdzić informację czy nasza gmina nie postawiła niecodziennych wymagań co do wyglądu dachu. Wynika to z tego że wygląd stworzony przez dachy powinien być spójny aby nie wprowadzał w konsternację.

Aby to sprawdzić należy się udać do urzędu miasta i tam sprawdzić dane wymagania. Zgoda na pełną niezależność oznaczają że mamy wolną rękę. Do wybrania będziemy posiadać całą paletę barw. Pomimo braku wymagań uważajmy aby dach komponował się z resztą. Remont mamy możliwość rozpocząć sami lub z robotnikami.
W wypadku gdy przy planowaniu dachu domu nie doradza projektant warto trzymać się rozwiązania które zastosowane były przez poprzednich właścicieli domu. Pokrycie dachu będzie współgrało z stylem architektury w którym zbudowany został nasz dom. Dachówka barwowo powinno kontrastować od reszty domu. Istnieją też budynki które posiadają okna dachowe. To ważny element który powinno się uwzględnić w trakcie projektowania okrycia dachu. By okno w dachu było szczelne i nieciekło należy wziąć pod uwagę porady specjalistów.
hydroizolacje

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Okno (przetestuj w promocji listwa podokienna www.metal-plast.pl/oferta/profil-transportowo-montazowy/) należy starannie doszczelnić. Woda spływająca po oknie musi być przetransportowana do rynny. Właściwa hydroizolacja zaoszczędzi nam wielu problemów. Na przykład pleśn, zacieki na ścianach również brzydki odór.
Okno trzeba chronić przed zimnem.

Straty ciepła są niepożądane. Daje to możliwość zaoszczędzenia na ogrzewaniu domu. Głównie ociepla się rame okna dachowego. Dodatkowe ocieplenie zazwyczaj układa się na poziomie łat.