Czym wykończyć podłogi?

Budowa domu to konieczność wykonania warstwy kończącej remont podłoża. Wybór elementów materiałowych, jakimi obecnie można zakończyć podłoże jest bardzo ogromny. Coraz mniejsza liczba osób bierze pod uwagę by wykończyć podłogę układając parkiet. Co więc zakupują w zamian tradycyjnych desek podłogowych czy parkietów?

Podłoga drewniana

Autor: Proma Polska
Deska podłogowa warstwowa jest ponadto jednym z najbardziej popularnych materiałów podłogowych wykorzystywanych do kończenia remontu podłoża. Deska podłogowa warstwowa posiada bardzo dużo zalet. Jest przede wszystkim niezwykle wytrzymała i elegancka. Deski podłogowe warstwowe produkowane będą z naturalnych materiałów. To ich następna, bardzo ważna zaleta (czy jest tu do kupienia deska podłogowa warstwowa). Każda deska warstwowa złożona jest przynajmniej z dwóch warstw: pierwsza z nich będzie warstwą nośną, druga użytkową. Warstwę nośną najczęściej wykonuje się ze sklejki wykonanej z liściastych gatunków drzew. Na warstwę nośną również używane będzie drewno pochodzące z drzew liściastych. Jest to niezwykle często drewno pochodzące z drzew rosnących w naszej Polsce. Deska warstwowa jesion to materiał, którego warstwa użytkowa będzie wykonana z drewna jesionu. Deska warstwowa jesion jest bardzo trwała, podłoże wykonane z tej deski będzie w stanie przetrwać w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Naturalnie jeżeli będziemy ją odpowiednio pielęgnować.

lakier do drewna

Autor: Altax
Źródło: Altax
Uwzględniając swą decyzję na wykonanie podłoża z desek z warstwami ma się do wyboru materiały ochronione na dwa sposoby. Producenci uwzględniają deski połyskiem, lakierowane lub olejowane. Ale może również zdecydować się na deski surowe. Takie deski będziemy musieli po założeniu zabezpieczyć samodzielnie wykorzystując olej lub lakierobejcę – jaki kolor ma deska warstwowa jesion. W zależności od koloru lakieru można decydować się na deski w bardzo różnych barwach, przynajmniej ogromną popularnością wśród klientów wyróżniają się deski wykończone lakierem, który umożliwia zachować naturalny wizerunek słojów. Zaletą materiałów podłogowych warstwowych jest również bardzo szybki oraz łatwy montaż. Montuje się to tak łatwo, iż możesz wykonać to nawet samodzielnie. Zakładając podłoże z desek warstwowych samodzielnie możemy przyoszczędzić na kosztach wykończenia.