Czym trzeba kierować się przy dobrze pasa mocującego?

Przewożenie ładunków jest czasami bardzo niebezpieczne zarówno dla niego samego, jak również dla będących w jego pobliżu osób. Jeżeli nie zostanie on odpowiednio zabezpieczony, mógłby spaść z np. ciężarówki i zranić będące blisko osoby.

Silnik samochodowy
Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu podmioty spedycyjne czy transportowe do dokładniejszego przymocowania ładunków stosują specjalistyczne pasy.
pasy mocujące
Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
Niektóre osoby myślą, że tego typu pasy mocujące funkcjonują podobnie jak dodatkowa ręka, która trzyma ładunek w czasie jego transportu. Tego typu pasy zazwyczaj wykonane są z różnorodnego typu tworzyw sztucznych, które mogą różnić się nie tylko zakresem temperatur, w których można je wykorzystywać, ale także cechami materiałów, jakie mogą mieć z nimi bezpośredni kontakt. Idzie o ewentualne oddziaływanie kwasów i ługów. Przykładowo niebieski kolor etykiety mówi, że dany pas był wyprodukowany z poliestru (PES) oraz mógłby być używany w temperaturach od -40 do 100°C. Nie jest on wytrzymały na oddziaływanie ługów, lecz mógłby być stosowany do przewożenia kwasów mineralnych. Jeżeli pas posiada etykietę w kolorze brązowym, znaczy to, że do jego produkcji został użyty polipropylen (PP) oraz można go wykorzystywać w temperaturach od -40°C do +80°C. Nie jest on zbyt podatny na działanie ani kwasów, ani ługów. Pas z etykietą zieloną jest wytworzony z poliamidu (PA) oraz mógłby pracować w temperaturach od -40°C do +100°C.

Tylko teraz oceń ten tekst, który jest bardzo ciekawy. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Przekonasz się, że faktycznie trzeba to zrobić!

Posiada on odwrotne zastosowanie niż pas z etykietą niebieską – jest zatem wytrzymały na ługi, lecz na działanie kwasów już nie.

Odpowiedni do swoich zapotrzebowań pas należy zatem wybrać osobno.

Naprawdę pasjonuje Cię omawiana kwestia? Skoro tak, to poza tym zobacz treść (https://thermagen.pl/), którą znajdziesz w podobnym serwisie!

/J]

Zwłaszcza, że mają one różnorodnego typu zaczepy i oczywiście szerokości. Przykładowo pomarańczowy pas o szer. 25 cm jest właściwy do zabezpieczania ładunków o masie nie większej niż 700kg.