Czym różnią się od siebie lasery oraz jaki dobrać najlepiej do likwidacji zmarszczek?

Dzisiaj potrafi wykonać cuda. W kosmetyce może usunąć przebarwienia czy blizny. Mógłby zrobić wszystko to, z czym dotychczasowe metody nie mogły sobie poradzić.

drewniany|TITLE=Dom nad jeziorem]
Poczytaj o jego typach.
substancje

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
W kosmetyce laser można by dzielić w zależności od rodzaju laserowego źródła, jakie dane narzędzie wykorzystuje. Źródłem światła takiego narzędzia może być kryształ, organiczny barwnik lub ciało stałe. Światło wytwarzane przez urządzenie mogłoby oddziaływać na cerę w różny sposób. Za małe światło nie da pożądanego rezultatu, natomiast jeżeli będzie zbyt mocne dla skóry, mogłyby się na niej pojawić blizny lub odmienne uszkodzenia. Z takiego względu nie każdy laser nadaje się do wykonywania każdego zabiegu.
Dzisiaj najczęściej stosowany jest laser diodowy. Tu źródłem światła jest dioda. Najczęściej używane są do zamykania naczynek krwionośnych czy trwałego usuwania owłosienia lub zwalczania cellulitu. Można je również stosować w czasie zabiegów w dermatologicznej chirurgii, przykładowo do usuwania kurzajek, włókniaków czy zmian nowotworowych. Innym często wykorzystywanym laserem jest laser (zobacz wypalanie blach kraków) argonowy. Tutaj źródłem światła jest gaz. Jest on przeważnie stosowany do leczenia przemian barwnikowych. Stosuje się go głównie do likwidacji pajączków czy też małych jamistych naczyniaków. Kolejnym rodzajem lasera jest neodymowo-yagowy.

Nie masz ochoty zakończyć interesującego zagadnienia na jednym artykule? Więc zapraszamy do nowych – kliknij w źródło szczotkowanie aluminium i wejdź na analogiczną witrynę.

Ten wykorzystywany jest głównie do usuwania wszelkich naczyniowych przemian występujących na skórze bez jej uszkodzenia.

W kosmetyce wykorzystuje się go do likwidacji znamion naczyniowych płaskich czy zmian naczyniowych wywołanych opalaniem. Jest jeszcze jeden często używany laser. Wykorzystuje on dwutlenek węgla. Zazwyczaj używany jest do wygładzania powierzchni blizn i do likwidacji nierówności skóry.