Czym powinny charakteryzować się perfekcyjne łańcuchy zawiesiowe?

Przy podnoszeniu różnorodnego typu nielekkich towarów stosuje się w wielu wypadkach specjalistyczne łańcuchy. Są one dodatkowo dostosowane do pracy w znacznych temperaturach, dlatego też znajdują zastosowanie także w hutach.
Cechują się one olbrzymią wytrzymałością na zerwanie, również w czasie pracy w znacznych temperaturach.

drewno

Autor: Pogon Studio
Źródło: http://www.flickr.com
Ważnym etapem budowy jest prawidłowe wykonanie ścian piwnic lub fundamentowych oraz ich zaizolowanie

Autor: SOLBET
Źródło: SOLBET
Profesjonalny łańcuch zawiesiowy powinien także być stosunkowo lekki, co można otrzymać poprzez wykorzystanie specjalistycznych elementów łączeniowych. Są także dodatkowe akcesoria, co pozwala zwiększyć ilość zawiesi, które można dzięki nim zbudować. Łańcuchy te mają przeróżne klasy wytrzymałości, z których najpopularniejszą jest klasa 8, co oznacza wytrzymałość na rozciąganie rzędu do 800N/mm2 oraz udźwig do 8 ton. Produkty takie muszą również posiadać różne zaświadczenia oraz wypełniać wymogi Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. Łańcuchy te powinny także posiadać dopasowany do warunków pracy współczynnik WWL. Od tego jest zależna temperatura, w której można by tego typu łańcuch stosować.
łańcuch zawiesiowy

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu współczynnik WLL x 1 znaczy, że łańcuch jest przystosowany do pracy w temperaturach w przedziale od -40 do 200 stopni C.

Jeśli musisz bezzwłocznie wyszukać analogiczne artykuły dotyczące omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info na innej tego typu stronie.

Współczynnik WLL x 09 to zakres od 200 do 300 stopni Celsjusza, natomiast WWL x 075 od 300 do 400 st. C. Istnieje ponadto współczynnik odnoszący się do dopuszczalnego przeciążenia roboczego, który posiada zastosowanie w wypadku pracy z ostrymi krawędziami.

Łańcuchy takie wytwarzane są ze stali stopowej i mogą być dostępne w cenie ok. pięćdziesiąt PLN za 1 mb. Łańcuchy te mogą być malowane proszkowo na przykładowo odcień czerwony. Barwa pomalowania jest zależny w znacznej mierze od wykorzystywania łańcucha .