Czym pokryć dach?

Decyzja o doborze pokrycia dachowego jest to jedna z pierwszych, które inwestor podejmuje już w fazie projektowania domu.
Na ogół trudno ją w przyszłości zmienić, gdyż do rodzaju pokrycia dachowego dostosowuje całą konstrukcję dachu.

szafki

Autor: A. Birkan ÇAGHAN
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego warto tę decyzję podjąć po rozważeniu wszelkich osiągalnych możliwości, bowiem dach to nie jedynie wygląd – to też bezpieczeństwo lokatorów. Na wybór typu pokrycia dachowego ma wpływ mnóstwo elementów, takich jak kąt pochylenia dachu, regionalne warunki meteorologiczne, poziom skomplikowania dachu.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj (https://urbanski.pl/mieszkania-torun/ul-boleslawa-chrobrego-151) podobne materiały – one także są wartościowe.

Jednak najczęściej spotykane rodzaje pokryć dachowych w naszym klimacie jest to dachówka ceramiczna, blachodachówka a także nowość na rynku – dachówka kompozytowa. Jakie są wady jak też zalety poszczególnych opcji? Co będzie bardziej korzystne?

Dachówka ceramiczna jest to najstarszy jak też cieszący się ogromnym uznaniem sposób na pokrycie dachu. Ten rodzaj dachówek wykonuje się z odpowiednio przygotowanej jak też wypalonej gliny, do której dodaje się najczęściej specjalne substancje uszlachetniające, przykładowo kwarc i pigmenty, dzięki jakim inwestor otrzymuje szerszą gamę kolorystyczną artykułu, jednakże ciągle bardzo ograniczoną w porównaniu do dachówki kompozytowej.

Nie masz pewności, jeśli chodzi o to zagadnienie? To odszukaj więcej tu (http://gonstal.pl/obrobka-skrawaniem,78.html), a na pewno zgłębisz większą ilość danych na ten temat.

Blaszane pokrycia są lekkie, solidne, bezproblemowe do ułożenia a także najtańsze z opisanych opcji. Przypominać mogą gont bitumiczny albo drewniany albo ceramikę, jako że paleta kolorystyczna jest nieomal nieograniczona. Materiałem bazowym do produkcji tego rodzaju pokryć jest blacha miedziana.

O wytrzymałości blachy przesądza grubość rdzenia jak też rodzaj powłoki, która powinna być wytrzymała na płowienie. Jeżeli idzie o docieplenie dachu świetnie sprawdza się tak zwana styropapa.