Czym pokryć dach?

Tradycyjna dachówka, pokrycie bitumiczne albo blachodachówka? Na dachu można też ułożyć papę czy też widywaną niegdyś na wsiach strzechę. Asortyment jest nadzwyczaj duży.
Jaki dach, takowe pokrycie.

miejsce

Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/
Tą regułą powinniśmy się kierować przy wyborze materiału na pokrycie dachowe.

Jeżeli zaintrygował Cię ten wpis, to do sprawdzenia (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-nascienne) są nowe opisy na stronie, którą umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Istotny będzie układ dachu (płaski czy spadzisty, prosty albo skomplikowany) oraz konstrukcja więźby (pewna czy delikatna). Kiedy zastanawiamy się nad surowcem na obicie dachu w fazie projektowania budynku, nasz wybór nie będzie niczym ograniczony – projekt możemy dopasować do wariantu materiału, nie narażając się na ponadplanowe koszta. Niektóre surowce nadają się lepiej na dachy spadziste niż na płaskie, a dla poniektórych trzeba zaprojektować mocniejszą konstrukcję więźby dachowej.

Interesujące dane na omawiany temat poczytaj tutaj (http://ingas.pl/oferta/stale-urzadzenia-gasnicze-sug/) tutaj. Jest w tamtym miejscu dużo interesujących danych, które będą niesamowicie wciągające.

Jeżeli zaś realizujemy remont starego pokrycia bez wymiany bądź wzmacniania więźby , jesteśmy ograniczeni warunkami konstrukcyjnymi, jakie częstokroć nie pozwalają na zastosowanie dowolnych tworzyw.

mieszkanie z antresolą

Autor: InAweofGod’sCreation
Źródło: http://www.flickr.com
Faliste bitumiczne płyty to sprasowane włókna organiczne – na przykład celuloza – nasączone bitumiczną masą. Płyty pokryte są powłoką z żywicy polimerowej czy też akrylowo-winylową. Pokrycie takie będzie wytrzymałe na promienie UV oraz czynniki atmosferyczne. Takie płyty układa się najczęściej na dachach o mało wymyślnej nawierzchni. Dachówki bitumiczne ułożone na dachach przypominają płaskie dachówki tradycyjne, są jednakże od nich o wiele lżejsze, zaś pokrycie z nich jest o wiele łatwiejsze do ułożenia. Dachówki bitumiczne, nazywane również gontami bitumicznymi, są miękkie, bez trudności możemy je naginać i przycinać, można je więc układać na bardzo skomplikowanych, łamanych dachach o rozmaitym nachyleniu.

Potoczna nazwa styropianowych płyt laminowanych papą podkładową to styropapa. Ocieplenie dachu z pomocą styropapy można wykończyć stosując ponadplanową warstwę podkładową lecz nie jest to konieczne.