Czy warto wybierać naklejki na ścianę? Czy nasze mieszkanie zyska za sprawą takiej dekoracji?

Naklejki ścienne to świetny sposób na dekorację każdego miejsca, mogą zostać naklejone na powierzchnię pomalowaną farbą, ale i pokrytą tapetą albo też wykończoną płytkami ceramicznymi. Te najbardziej popularne wykonane są z samoprzylepnej folii PCW, która jest w stanie trzymać się powierzchni przez mniej więcej pięć lat.

Naklejki z większej odległości bardziej przypominają szablon, jednak jak podejdziemy blisko, to można zobaczyć, iż są to naklejki samoprzylepne. Najbardziej popularne są te zrobione z samoprzylepnej folii PCW, jest ona błyszcząca lub matowa. Mogą być naklejane na ściany pomalowane farbą, pokryte tapetą albo też wykończone płytkami ceramicznymi. Naklejki ścienne mogą występować w najróżniejszych rozmiarach.

naklejki na ścianę

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl

Przygotowane do użycia są często zoptymalizowane, czyli to znaczy, że prosto można je przewozić, wycinać i oczywiście naklejać. Można jednak zamawiać większe oraz mniejsze od nich. Duże naklejki na ścianę (sprawdź informacje) są czasami robione w paru mniejszych fragmentach, by bardziej proste było ich naklejenie. Wytwórcy folii, z której tworzy się tego typu naklejki informują, iż trzyma się ona podłożu aż pięć lat. Mówimy tutaj rzecz jasna o trwałości folii podatnej na wpływ warunków atmosferycznych, dlatego też w warunkach domowych utrzymuje się o wiele dłużej. Do podstawowych plusów naklejek zaliczyć na pewno można prostotę czy szybkość aplikacji. Znaczy to, że naklejanie naklejki, zależnie od jej wielkości, trwa od dziesięciu do trzydziestu minut.

Takie naklejki to także czystość prac jak i prosta konserwacja, ponieważ naklejki czyścimy wilgotną ściereczką. Gdy kupimy nowy zestaw mebli i okażę się, iż naklejki nie będą za bardzo pasowały, to z łatwością i bardzo sprawnie, gdyż w ciągu dziesięciu minut, możemy pozbyć się ich ze ściany. Wystarczy najpierw przez parę minut ogrzać je suszarką do włosów, natomiast później z wyczuciem odkleić. Powierzchnia nie powinna ulec zniszczeniu, choć jest to zależne od trwałości tynku oraz farby położonej na ścianie. Co więcej, istnieje wiele
ciekawych wzorów tego rodzaju naklejek, warte zarekomendowania będą naklejki ścienne cytaty. Należy powiedzieć, że tego typu forma zdobienia pokoju jest bardzo efektowna.

Zainteresował Cię przedstawiany tu temat i poszukujesz poza tym uzupełniających informacji? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu.

Oprócz tego, jest to z pewnością tańszy sposób na zmianę czegoś w naszym lokum, aniżeli kupowanie drogich mebli albo dokupowanie wymyślnych dodatków.