Czy trzymanie piecyka gazowego w mieszkaniu jest zupełnie bezpieczne? Zobacz, jak unikać tragedii!

Piecyk gazowy w domu zazwyczaj kojarzy nam się z dość sporym niebezpieczeństwem. Praktycznie każdy z nas zdaje sobie aktualnie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą zaczadzenie tlenkiem węgla, zatem w większości przypadków piecyki pomału znikają z naszych domów.

Czy jednakże na pewno trzeba się go pozbyć z mieszkania?

Możliwe zagrożenia
Jeśli masz w domu piecyk gazowy, wtedy niewątpliwie powinieneś liczyć się z pewnymi zagrożeniami. Jeżeli okaże się, iż w łazience jest słaba wentylacja (sprawdź serwis wentylacji wrocław), wówczas może dojść do uwalniania się do powietrza tlenku węgla, który jest niesamowicie niebezpiecznym gazem. Jeżeli piecyki gazowe (zobacz|sprawdź piecyki gazowe na butle) nie są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, wtedy może dojść do zaczadzenia tlenkiem węgla, które z kolei może również doprowadzić nawet do śmieci ludzkiej. Tlenek węgla jest szczególnie niebezpieczny przede wszystkim dlatego, iż jest bezbarwny i bezwonny, więc nie sposób domyślić się, że właśnie znajduje się w powietrzu. Dlatego jeśli decydujemy się na piecyki gazowe w naszych domach, wtedy na pewno powinniśmy pomyśleć także o odpowiednim zabezpieczeniu.
kontrola

Autor: Blondinrikard Fröberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jak unikać zagrożeń?
piecyki gazowe

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Jeżeli chcesz się czuć zupełnie bezpiecznie, wówczas z pewnością powinieneś zamontować w domu czujnik wykrywający tlenek węgla – jeżeli gaz zacznie się uwalniać w pomieszczeniu, wtedy właściwie od razu zostaniesz o tym poinformowany sygnałem ostrzegawczym i będziesz mógł sprawnie zareagować.

W dodatku często musiszwietrzyć łazienkę, a równocześnie pamiętać o regularnych przeglądach instalacji gazowe (trzeba sprawdzić, czy jest drożna), a również instalacji wentylacyjnej w pomieszczeniu. Musisz także regularnie czyścić wszelkie przewody oraz kratki wentylacyjne w swojej łazience i w całym mieszkaniu także.