Czy piękna i funkcjonalna łazienka to ideał?

Urocze projekty łazienek mają tę cechę, że są bardzo designerskie i wszystko w nich do siebie pasuje. Trendem ostatnich lat albo nawet miesięcy jest bardzo dobre oświetlenie, które nie tylko zapewnia łazience niepowtarzalny charakter, ale również oświetla w niej istotne obszary. Oferty sklepów z asortymentem tego typu są tak szerokie, że każdy może się inspirować.

Oświetlenie

Autor: Naika Esenalieva
Źródło: http://www.flickr.com
Zaprojektowanie funkcjonalnego oświetlenia to istotna sprawa przy organizowaniu łazienki, więc trzeba poświecić mu trochę więcej czasu i zgłębić temat. Dobrze zaprojektowana łazienka to taka, w której jest wygodnie, co najmniej dwie osoby wykonujące różne czynności nie wchodzą sobie w drogę oraz jest ją łatwo wysprzątać.

W projektach najczęściej, poza pięknym wykonaniem, na pierwszy plan wysuwa się fakt maksymalnego wykorzystania wolnego miejsca i sprytnego schowania gniazdek elektrycznych. Czasami jest to czynność konieczna ze względów bezpieczeństwa, czasem gniazdka podszafkowe po prostu pasują do pomysłu architekta i wpisują się w jego wizję naszej łazienki.

Zaabsorbowała Cię omawiana tematyka? Kliknij zatem tu oraz zobacz więcej na stronie (https://dekorianhome.pl/tapety-dekoracyjne). Tamte publikacje również Cię niezwykle zaciekawi!

Kluczową sprawą jest to, żeby wprowadzić nowoczesne oświetlenie łazienki. W niej po prostu zawsze musi być jasno, by mężczyzna mógł bez problemu się ogolić, a kobieta pomalować się. Oświetlenie nowoczesne (więcej ofert) jest najczęściej ekologiczne i energooszczędne, a co za tym idzie rozmieszczone nawet w kilku punktach nie pobiera dużo energii.

Gniazdka podszafkowe świetnie spisują się kiedy trzeba podpiąć suszarkę, prostownicę czy elektryczną maszynkę do golenia czy szczoteczki do zębów. Ponieważ tych przyrządów można używać jednocześnie, warto zainstalować kilka takich gniazdek (minimum 4). Można zrobić jedną listwę z czterema wtyczkami, lecz – jeśli możemy to zrobić – lepiej podzielić je na zasadzie 2+2.

Ostatnio pojawiała się nowa, bardzo atrakcyjna oferta – żeby ją zobaczyć, kliknij tu i spójrz na witrynę (https://www.slubnystyl.pl/wypozyczalnia/12-wypozyczalnia/18-pokrowce-na-krzesla.html) a na pewno się nie rozczarujesz.

Będzie wygodniej i praktyczniej.

Nowoczesne oświetlenie łazienki spowoduje, że będzie ona wyglądała uroczo i elegancko. Odpowiednio rozmieszczone oświetlenie odmieni barwę ścian albo kafelek, wydobędzie z nich ich rzeczywiste piękno, a nawet wizualnie powiększy pomieszczenie. Oświetlenie nowoczesne np żyrandole stylowe zmieni atmosferę wnętrza – białej łazience nada lekko ocieplonej barwy, a łazienkę urządzoną w ciemnych barwach uczyni jaśniejszą, ale przede wszystkim pozwoli nam każdego dnia z przyjemnością z niej korzystać.