Czy opłaca się zdecydować na wyspę w kuchni? O jakich rzeczach pamiętać podczas projektowania?

Wyspa w kuchni to całkiem wygodne rozwiązanie, dzięki temu możemy zaoszczędzić miejsce i mieć |wygodę przygotowując posiłki razem z rodziną. Istnieje jednak jeden warunek, który raczej nie będzie dziwił. Kuchnie z wyspą pełnią dobrze swoją rolę, jak są dobrze zaprojektowane. Trzeba w związku z tym zwrócić uwagę na parę rzeczy, aby korzystanie z takiej kuchni nie było utrapieniem, lecz czymś przyjemnym.

Wyspa – jak sama nazwa mówi, po to właśnie jest wyspą, aby łatwy był do niej dostęp z każdej strony, to znaczy nie powinna zakłócać komunikacji w pozostałej części kuchni czy sąsiednich pokojach. Nie powinna być umieszczona w przejściu do pozostałych pomieszczeń albo tez za blisko drzwi wejściowych do kuchni, albo też z kuchni do spiżarni. Drzwiczki szafek jak również różnych sprzętów, czyli piekarnika czy zmywarki nie mogą ze sobą kolidować. Przy bardziej krótkich bokach wyspy nie może zabraknąć miejsca, żeby z łatwością móc przejść. Musi tam być minimum 60 centymetrów, jeśli natomiast tam znajdują się otwierane meble, to powinno być 80 centymetrów. W ciaśniejszych przestrzeniach trudno jest nie tylko przejść dwóm osobom, ale także dostać do półek pod blatem.

Intryguje Cię, jakie były autorskie źródła? Zatem muszę zachęcić Cię, byś zajrzał na moją świeżą stronę. Tam dowiesz się wszystkiego.

Po prostu należy się do nich schylić albo przykucnąć, a przecież powinno jeszcze być tam miejsce na otwarcie drzwiczek.

szafki kuchenne
Autor: Christopher Kuttruff
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji, gdy wyspa usytuowana jest między kuchnią a jadalnią lub pokojem gościnnym sprawdźmy, czy taka wyspa oraz siedzące przy niej osoby nie będą przeszkadzały w korzystaniu z pozostałego obszaru pokoju, czyli stołu w jadalni albo aneksu wypoczynkowego. Wyspa na pewno musi być dobrana dobrze do sprzętów, jakie chcemy na niej umieścić oraz przy tym zapewnić miejsce na ich obsługę. W związku z tym inne będą wymiary wyspy ze zlewozmywakiem, natomiast inne również z płytą grzewczą. Pamiętając o tych proporcjach prościej zachować czystość w kuchni , względny porządek jak również przyjemną atmosferę, z pewnością też łatwiej ugotować coś pysznego, gdyż używanie takiej kuchni będzie rzeczywiście czymś przyjemnym. Dobrze jest zastosować się do wspomnianych kilku rad, gdyż wtedy będziemy mieć prawdziwe zadowolenie z tej kuchennej wyspy.

Zaciekawiony zagadnieniem? Czytaj o nim więcej. Dlatego użyj adresu (http://robak.konin.pl/oferta/przenosniki-tasmowe), jaki przeniesie Cię na stronę! Zapraszamy!

/J]