Czy opłaca się zdecydować na wyspę w kuchni? O jakich rzeczach pamiętać podczas projektowania?

Wyspa w kuchni to całkiem wygodne rozwiązanie, dzięki temu możemy zaoszczędzić miejsce i mieć |wygodę przygotowując posiłki razem z rodziną. Istnieje jednak jeden warunek, który raczej nie będzie dziwił. Kuchnie z wyspą pełnią dobrze swoją rolę, jak są dobrze zaprojektowane. Trzeba w związku z tym zwrócić uwagę na parę rzeczy, aby korzystanie z takiej kuchni nie było utrapieniem, lecz czymś przyjemnym.

Wyspa – jak sama nazwa mówi, po to właśnie jest wyspą, aby łatwy był do niej dostęp z każdej strony, to znaczy nie powinna zakłócać komunikacji w pozostałej części kuchni czy sąsiednich pokojach. Nie powinna być umieszczona w przejściu do pozostałych pomieszczeń albo tez za blisko drzwi wejściowych do kuchni, albo też z kuchni do spiżarni. Drzwiczki szafek jak również różnych sprzętów, czyli piekarnika czy zmywarki nie mogą ze sobą kolidować. Przy bardziej krótkich bokach wyspy nie może zabraknąć miejsca, żeby z łatwością móc przejść. Musi tam być minimum 60 centymetrów, jeśli natomiast tam znajdują się otwierane meble, to powinno być 80 centymetrów. W ciaśniejszych przestrzeniach trudno jest nie tylko przejść dwóm osobom, ale także dostać do półek pod blatem. Po prostu należy się do nich schylić albo przykucnąć, a przecież powinno jeszcze być tam miejsce na otwarcie drzwiczek.

szafki kuchenne

Autor: Christopher Kuttruff
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji, gdy wyspa usytuowana jest między kuchnią a jadalnią lub pokojem gościnnym sprawdźmy, czy taka wyspa oraz siedzące przy niej osoby nie będą przeszkadzały w korzystaniu z pozostałego obszaru pokoju, czyli stołu w jadalni albo aneksu wypoczynkowego. Wyspa na pewno musi być dobrana dobrze do sprzętów, jakie chcemy na niej umieścić oraz przy tym zapewnić miejsce na ich obsługę. W związku z tym inne będą wymiary wyspy ze zlewozmywakiem, natomiast inne również z płytą grzewczą. Pamiętając o tych proporcjach prościej zachować czystość w kuchni , względny porządek jak również przyjemną atmosferę, z pewnością też łatwiej ugotować coś pysznego, gdyż używanie takiej kuchni będzie rzeczywiście czymś przyjemnym.

Kliknij tu – więcej zobaczysz w serwisie, który znajdziesz na tamtej stronie. To są analogiczne porady, zatem zapewne je również uznasz za ciekawe!

Dobrze jest zastosować się do wspomnianych kilku rad, gdyż wtedy będziemy mieć prawdziwe zadowolenie z tej kuchennej wyspy.

Zaciekawiony zagadnieniem? Czytaj o nim więcej. Dlatego użyj adresu (http://robak.konin.pl/oferta/przenosniki-tasmowe), jaki przeniesie Cię na stronę! Zapraszamy!

/J]