Czy opłaca się montować klimatyzację w mieszkaniu?

Zastanawiacie się, czy warto zainstalować klimatyzację w domu? Odpowiadamy bezzwłocznie – opłaci się. Jednak wyłącznie zaawansowane urządzenia.
Klimatyzacja jest obecnie normą w samochodach czy też w biurach.

Coraz częściej instalujemy ją również w domach. Nic zadziwiającego, przy coraz to cieplejszych latach, wkroczenie do mieszkania o odpowiedniej temperaturze pomaga nabrać sił. Możliwość normowania temperatury będzie w szczególności istotna dla osób starszych i ludzi czułych na zmiany aury. Jednak nawet całkowicie zdrowi ludzie również cenią ich dobroczynny wpływ na samopoczucie. Klimatyzatory są w stanie wykonywać pracę zarówno w dzień a także w nocy, a więc gwarantują optymalną temperaturę całą dobę. Ponadplanową zaletą urządzenia jest na pewno osuszanie powietrza. Poczucie komfortu gwarantuje wilgoć na poziomie 40-60 proc. Łatwiej się wtedy oddycha.
producenci

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

klimatyzacja do domu

Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com
Przewożenie materiałów budowlanych

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Czym musi charakteryzować się klimatyzacja do domu? Przyrząd powinien mieć zamontowany filtr czyszczący powietrze z roztoczy, zarodków grzybów, pewnych wirusów, a nawet zapachów. Ta funkcja jest nadzwyczaj istotna dla alergików, którzy w zdrowiu mogą działać jedynie w czystej atmosferze. Klimatyzatory mogą być kasetonowe, podsufitowe jak też podstropowe. W mieszkaniach najczęściej instaluje się przyrządy na ścianę.

Czy po przeczytaniu tego artykułu udało Ci się wynieść coś interesującego? Jeśli tak, to zobacz pozostałe informacje tu (https://www.archicom.pl/inwestycje/m-sady-nad-zielona/) – zapewne wciągną Cię bez reszty.

Urządzenia przypodłogowe natomiast przypominają wyglądem grzejniki. Klimatyzatory kasetonowe i podstropowe spotkać możemy przeważnie w salach konferencyjnych oraz sklepach. Są w stanie obsłużyć one nawet do stu pięćdziesięciu m kw.

Najbardziej istotnym parametrem przyrządu jest bez wątpienia jego wydajność . Powinna ona wynosić 0,1 kW na każdy kwadratowy metr nawierzchni wnętrza. Do wnętrza o nawierzchni dwadzieścia m kw. odpowiedni będzie więc klimatyzator o sile 2 kW.