Czy opłaca się kupić zasłony do sypialni oraz jakie są ich plusy i minusy?

W minionych latach, kiedy pojawiły się rolety, wielu Polaków zerwało z zasłonami. Być może niektórym z nich kojarzyły się z minioną epoką. Okazało się jednakże, że rolety zarazem posiadają wady. Przykładowo są montowane na stałe, co znacznie utrudnia w przyszłości ich wymianę. Może kupno zasłon jest wciąż opłacalnym rozwiązaniem?

Zasłony do sypialni mają plusy i minusy, jak każdy wyrób. Zadaniem niniejszego tekstu nie jest przekonanie do ich zakupu. Po prostu chodzi o zidentyfikowanie ich walorów oraz kłopotów, jakie niosą. W pierwszej kolejności skupimy się na zaletach płynących z ich kupna.
zasłony

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Jeżeli zamierzamy zakupić zasłonę do sypialni, to trzeba najpierw zastanowić się, dlaczego ich pragniemy. Jeżeli chodzi nam wyłącznie o funkcję wizualną, to należy nabyć zasłony lekkie i eleganckie, które się do tego doskonale nadają. Jeżeli zleży nam na tym, aby chroniły przed słońcem czy ocieplały mieszkanie, to trzeba zakupić zasłony grube. Dużym plusem zasłon jest to, że można je łatwo dostosować do swoich potrzeb. Ich funkcjonalność jest niezastąpiona, a łatwość zmiany na inne jest także dużym ich plusem. Co jest niemożliwe w przypadku rolet. Ich styl także można dobrać jakikolwiek. Na rynku są dostępne modele zarazem innowacyjne, jak i klasyczne. Jeśli zamierzamy kupić zasłony do pokoju dziecięcego z alena-firany.pl/, to warto się postarać o kolorowe wzorki z motywami z bajki.

zasłony

Autor: Dekoria
Źródło: Dekoria
Niestety zasłony mają także pewne minusy. Otóż trzeba o nie ciągle dbać: prasować i prać.

Czy zaintrygował Cię nasz wpis? Jeśli odpowiesz twierdząco, to naciśnij to (https://kdkprojektowanie.pl/oferta/projekty-komercyjne/) i przeglądnij tam następne frapujące posty. Nie czekaj!

Kolejną wadą jest to, że prosto przyswajają zapachy. W domu osoby palącej papierosy w bardzo krótkim czasie mogą przesiąknąć ich zapachem. Co więcej jeśli w mieszkaniu są zwierzaki: psy i koty, to zasłony mogą być nad wyraz łatwo unicestwione.

Szczególnie jeśli są lekkie i zwiewne. Nie mówiąc o tym, gdy małe dziecko ma do nich dostęp. Wtedy nie tylko mogą być zniszczone, ale także mogą stanowić zagrożenie dla malca. Istnieje bowiem zagrożenie, że dziecko bawiąc się zasłonami ściągnie je razem z karniszem. A wtedy skutki mogą być opłakane. Należałoby więc dobrze przemyśleć ich nabycie, aby być w pełni usatysfakcjonowanym – firany.