Czemu wolimy zakupić niż wynająć mieszkanko?

W Polsce dominuje pogląd, że mieszkanko powinno być własne, natomiast najem to nieodzowność na czas krótkotrwały między wyprowadzką od rodzicieli, a zakupem własnego mieszkanka.

Próby odmiany poglądów w tej materii są niczym orka na ugorze, choć przykład bogatego społeczeństwa akceptującego model najmu, mamy zaraz za miedzą – u zachodnich sąsiadów w czynszówkach mieszka 54 proc. osób. Sytuację w naszej ojczyźnie determinuje też wielki deficyt apartamentów oceniany na ok. 2 mln lokali. W największym skrócie i w pewnym uproszczeniu – ponieważ tak dużo domowych gospodarstw nie ma dojścia do samodzielnego mieszkania, to niewystarczająca musi być też podaż lokali na wynajem.
Przydatne wyposażenie kuchni

Źródło: kuchenny.com.pl

Wybieramy meble łazienkowe

Autor: Antado
Źródło: Antado
mieszkania - image

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to więcej osób w Polsce mniema, iż korzystna byłaby przemiana stosunków na korzyść wynajmu mieszkań. Jeżeli idzie o mieszkania (zobacz inwestycje torun) przeznaczone na wynajem, obecnie w naszym kraju nie ma ich bardzo wiele.

Zainteresował Cię nasz post? Będzie nam miło, jeżeli zdecydujesz się na przeczytanie innych. Po prostu naciśnij ten link i przenieś się do kolejnej strony.

Z tej przyczyny też mnóstwo osób decyduje się na kupno mieszkania. Sporo osób decyduje się na zakup mieszkania również przez wzgląd na dofinansowania z programu Mieszkania dla Młodych. Dopłatę możemy uzyskać wyłącznie przy zakupie mieszkanka z pierwotnego rynku, zatem prosto od dewelopera. Apartamentów „z drugiej ręki” program ten nie obejmuje. W najbardziej optymistycznym wariancie dopłaty pokryją do 20% wartości własnego wkładu. Zaś im większy wkład, tym wyższa dopłata. Prywatne mieszkanie to nie jedynie koszta, to również poczucie bezpieczeństwa.

Dla wielu ludzi wielki koszt, z którym wiąże się kupno nieruchomości, to jednokrotne wydarzenie, wręcz coś odświętnego. Tak najem jak też kupno mieszkania ma więc swe pozytywy i minusy.