Cudowna oranżeria, która pomniejszy straty ciepła w budynku a także będzie doskonałym miejscem do wypoczynku wśród zieleni

Przeszklona przestrzeń, pełna zieleni tudzież pięknych roślin może stać się wspaniałym miejscem do wypoczynku a także może dodatkowo wspomóc ocieplania naszego budynku zimą. Oranżeria z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym elementem nowoczesnych budynków- warto wiedzieć jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie.

Jedną z najważniejszych

ogródek zimowy

Źródło: pixabay.com

zalet oranżerii jest to, że korzystnie wpływa na koszty ogrzewania naszego budynku zimą.

Gdy stwierdzisz, że umieszczone w tym artykule informacje są warte uwagi, sprawdź jeszcze szczegóły w linku kurtyny paskowe pcv cena. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Dodatkowa przestrzeń, która ochroniona jest od zewnątrz szklaną przegrodą stanowi buforową przestrzeń, która pomniejsza straty ciepła. Dużo osób decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie głównie ze względu na oszczędność energii cieplnej. W dodatku może być bardzo pięknym miejscem, w którym postawimy krzewy a także kwiaty i nawet chłodna pora roku nie pomniejszy ich uroku. Niezależnie od tego jaka jest pogoda możemy cieszyć się wspaniałą naturą w pobliżu naszego domu. Ogrody (http://www.zielonaprzestrzen.pl/) zimowe są więc bardzo atrakcyjnym elementem każdego budynku. Prócz wielu zalet mają też kilka wad, lecz w wielu przypadkach można sobie z nimi szybko poradzić.

Więcej informacji -Ogrzewanie oranżerii odrobinę mija się z celem, ponieważ wtedy zwiększymy koszty ogrzewania, zamiast docieplać dom bez powiększania kosztów ogrzewania. Oranżerie nie powinny być dogrzewane, jednakże w czasie zimy panuje w nich stosunkowo niska temperatura. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, iż szklane przegrody powodują duże straty cieplne.

Należy jednak pamiętać, iż niezależnie od tego czy mamy zimę czy też lato świeci słońce, które może ogrzać nasze ogrody zimowe. Idealnie będzie stworzyć oranżerię od strony południowej, w miejscu niezacienionym przez rośliny, gdzie słońce będzie mogło doskonale ogrzewać powierzchnię oranżerii przez szklana przegrodę. Podczas lata natomiast trzeba zadbać o rolety albo żaluzje, które będą zmniejszały działanie słońca. Gdy chcemy utworzyć przy swoim domu oranżerię, musimy usytuować ją w odpowiednim miejscu jak również zadbać o to, aby również w zimie można było w niej miło spędzić czas. Oprócz tego, iż zmniejszymy straty ciepła będziemy mogli cieszyć się dodatkową, zieloną przestrzenią podczas zimy.

Powiązany artykuł: