Co zrobić, aby panele oraz drzwi ładnie wyglądały w nowo wybudowanym domu?

Nawet najładniejsze panele, które położymy na podłodze nie będą dobrze prezentować się, jeżeli nie zostaną wykończone przypodłogowymi listwami. Podobnie ma się kwestia z drzwiami. Najlepsze drzwi nie będą dobrze wyglądać, jeżeli nie będą w odpowiedni sposób wykończone.
Podstawowymi składnikami drzwi są futryny i skrzydła drzwiowe.

Pierwszy etap do zamknięcia pomieszczenia to osadzenie ościeżnicy.

Nie ociągaj się! Jeśli zaciekawił Cię nasz tekst, to przejdź w link. Tam oczekuje na Ciebie ciekawa kwestia (www.anistal.pl/toczenie-cnc/). Sądzimy, że w ten sposób uda nam się odpowiedzieć na wszystkie Twoje zagwozdki.

Montować ją można by wtedy, gdy podłogi oraz ściany są już skończone. Wybrać moglibyśmy ościeżnice regulowane oraz stałe. montaż ich jest niezwykle analogiczna. W pierwszej kolejce w bocznej belce futryny umieścić powinniśmy zawiasy, a potem przystąpić do składania wszystkich belek ościeżnicy. Należy tu zwrócić specjalną uwagę na zachowanie kątów prostych pomiędzy belkami i mocowanie progowej listwy, która może ułatwić instalację. Przy montażu dokładnie należy ustawić oraz sprawdzić poziom górnej belki oraz piony więźb bocznych. Kolejny krok, to unieruchomienie ościeżnicy oraz umieszczenie klinów drewnianych w narożnikach. Dzięki nim można by ponadto poprawić umiejscowienie futryny.

listwy wykończeniowe do drzwi

Autor: KOŁO
Źródło: Lazienkaplus.pl

Do właściwie osadzonych futryn instalowane są opaski drzwiowe. Są to płaskie listwy wykończeniowe do drzwi, które znakomicie maskują miejsce styku futryny ze ścianą. Czasem można by je nabyć w komplecie z ościeżnicą, ale można je również kupić oddzielnie. Listwy wykończeniowe do futryn produkowane są w różnorodnych Kolorach, wymiarach i bardzo łatwo można by je dobrać do drzwi oraz do całego wnętrza. W dużych wnętrzach można by zastosować bardzo szerokie, masywne opaski, które uwydatniają drzwiowe skrzydła. W pomieszczeniach małych, korzystniej będą wyglądać delikatniejsze, cienkie opaski albo mogłyby być nawet lamówki wykończeniowe na ścianę w postaci ćwierćwałków wykorzystywanych do maskowania kątowego.

Listwy wykończeniowe do drzwi są niezbędne, kiedy osadza się futryny stałe, w jakich nie ma okazji dostosowania szerokości ościeżnic do grubości murów. Gdy montujemy ościeżnice regulowane, to nie potrzeba stosować wykończeniowych listew.