Co warto wiedzieć o docieplaniu pianką – charakterystyka

Poprawne systemy zapewniają izolacyjność na trzech płaszczyznach: konwekcja, promieniowanie oraz przewodzenie. Ocieplanie pianką poliuretanową jest skutecznym systemem izolacyjnym. Ów system wypełnia wszystkie ubytki oraz ma stabilną wartość R. Pianka do ocieplania nie poddaje się uszkodzeniom ze względu na straty ciepła konwekcyjnego.

docieplanie
Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Pianka po montażu jest samonośna. Ocieplanie pianką poliuretanową można wykonywać w zamkniętych szczelinach. Normy pospolitych materiałów ociepleniowych uznają jedynie wartości R jak i nie przewidują zjawisk konwekcji oraz promieniowania.

Na rynku ociepleniowym, odbiorcy mają szereg różnorodnych opcji co do wyboru materiału do izolacji. Jednakowoż, istnieje wiele korzyści związanych z izolacją natryskową pianką poliuretanową, które czynią, że pianka staje się najlepszym wyborem zarówno w budynkach inwentarskich jak i przemysłowych. Kluczowym celem izolacji pianą poliuretanową jest zmniejszenie ubytków ciepła przez co redukuje się koszty grzania zimą i chłodzenia latem. Ocieplanie pianką poliuretanową zmniejsza przesyłanie ciepła z budynku. Piana gwarantuje bezspoinowy montaż sposobem natryskowym. Dzięki swej strukturze tworzy także wysoką ochronę cieplną. Pianka jest efektywna ekonomicznie – skraca czas docieplenia do minimum. Pianki zachowują stałe parametry techniczne podczas użytkowania. Ocieplanie pianką poliuretanową wypełnia otwory, krawędzie i kanały. Pianka do ocieplania jest lekka oraz (dodatkowe informacje) twarda. Piana jest bezwonna oraz nie utlenia się, nie jest toksyczna, co sprawa że jest to materiał czysty ekologicznie. Nie powoduje też alergii.

Dodatkowo ocieplanie pianką poliuretanową (więcej na zmniejsza gromadzenie się kurzu oraz polepsza ogólną jakość powietrza w pomieszczeniach. Piana jest elektrostatyczna – nie przyciąga cząsteczek kurzu. Specyfika materiału zapewnia brak odpadów w czasie zakładania izolacji pianki natryskowej.

Zaciekawiony? To dla nas fantastyczna wiadomość. Zatem idź tu (http://www.aner.com.pl/) i przeglądaj nawet bez końca kolejne rzetelne wpisy.

Pianka jest odporna na wpływ warunków biologicznych oraz chemicznych – jest odporna na procesy gnilne, nie pojawiają się w niej drobnoustroje, jest również odporna na środki chemiczne. Pianka jest odporna na bakterie, pleśnie oraz gryzonie, insekty. Pianka to znakomity opór ciepła podczas upałów, a tym samym utrzymanie chłodu wewnątrz budynku. Izolacja tą pianą nie wymagają konserwacji. Ocieplenie pianą poliuretanową to ochrona przed wodą kondensacyjną, dzięki odporności na wilgoć.