Co to spinarka manualna ? Jakie jest jej przeznaczenie?

Istnieje dużo urządzeń, które upraszczają nam funkcjonowanie w pracy i w domu. Jednym z owych sprzętów jest spinarka ręczna. Służy do spojenia materiału przy pomocy polipropylenowych, poliestrowych, papierowych i metalicznych taśm. Proste, jednak niezawodne narzędzia służące do manualnego wiązania polipropylenową opaską większych przedmiotów, także swobodnie złożonych towarów na palecie.
Łatwe w obsłudze narzędzia do spinania taśmą polipropylenową, lub poliestrową przy pomocy sprzączki drucianej. Urządzenie zapewnia stosowne napięcie, także rozcięcie taśmy wychodzącej z rolki. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego gabaryty. Do pakowacza można zastosować rozmaite szerokości taśmy, w zależności od potrzeb owijania.

Spinarka ręczna musi być wyekwipowana w pojemniki (kosze paletowe – pojemniki-metalowe.com) do taśmy. Opaski te cechują się wielką wydajnością i odpornością. Można je zgrzewać przy pomocy specjalnych urządzeń, bądź spajać je za pomocą spinaczy drucianych i plastykowych. Jest to najtańsza i najprostszy sposób na ubezpieczenie wielkiego i drobnego ładunku. Paskowarka ręczna odznacza się trwałą stalową budową umożliwiającą długą żywotność.
wózek
Źródło: flickr.com

Do załadowania taśmy służy też odwijacz. Jest to wózek z bębnem i hamulcem i służy do odwijania taśmy – dobra oferta taśm nierdzewnych -. Zaopatrzony jest w kółka co pozwala na przemieszczanie się po całym terenie, na jakim wykonuje się spajanie taśmami. Ma kieszeń w której można wkładać napinacz i wyposażenie do pakowania – poznaj ofertę Transaco. Sprzyja zabezpieczeniu opaski przed rozwijaniem, także sprawia, że opaska jest bardziej produktywna. Taśma jest zawsze pod ręką i nie powinniśmy mieć obaw o jej rozwinięcie. Zdecydowanie podnosi skuteczność pracy.

Jest również spinarka ręczna akumulatorowa. Poświęcona przede wszystkim do połączenia palet z materiałem poświęconym do przewozu. Łączy w sobie walory ręcznych paskowarek z maszynami paskującymi dzięki ruchliwości i komforcie połączenia bez zastosowania metalowych spinek. Łączenie odbywa się poprzez zgrzew. Urządzenie jest uniwersalne, w ciągu paru minut jest możliwość je przemieścić w prosty sposób na rozmaite wielkości opasek.