Co to są polimoczniki oraz do czego mogą one służyć?

Przy wykonywaniu osłony termicznej w budynkach, bardzo ważny jest wybranie odpowiedniej technologii. A jedną z tych nowoczesnych i jednocześnie bezkonkurencyjnych jest metoda natryskowa przy użyciu polimerów.

polimoczniki
Autor: Bud-Mar Investment
W rzeczywistości są to wieloskładnikowe mieszanki chemiczne, takie jak polimoczniki, czyli dwuskładnikowe systemy żywiczne. Gwarantują one bardzo prędki proces polimeryzacji, czyli schnięcia. Mógłby on liczyć jedynie 1-2 sekundy.

Tekst, który właśnie masz przed sobą jest pełen absorbujących wiadomości, ale jeszcze zweryfikuj informacje (http://alluxzabudowy.pl/oferta.html) przestawiające podobną sprawę tu.

Inaczej mówiąc to idealne wyjście szczególnie w sytuacji, gdy trzeba przeprowadzić izolację zbudowanej w pionie ściany. W ciągu paru sekund może powstać 2 milimetrowa warstwa, która nie posiada jakichkolwiek złączeń ani zgrzewów. To bardzo ważne, ponieważ to tego typu punkty są najwrażliwszymi obszarami w przypadku innego typu technologii wykonywania izolacji. Na miejsce budowy polimoczniki przywożone są jako ciekłe żywice, jakie są następnie łączone oraz nakładane na konkretną powierzchnię. W tego typu sposób można nakładać stosunkowo grube warstwy w niezwykle krótkim czasie.

Opisywane polimoczniki są stosowane do tworzenia osłony nie tylko ścian, lecz przede wszystkim jako zabezpieczenie antykorozyjne stali czy też betonu. W przemyśle budowlanym są one wykorzystywane do nakładania otuliny termicznej miejsc, w których występuje dużo wilgoci, np. strychy czy zbiorniki na wodę. Jednak zastosowanie polimoczników jest o wiele większe. Przykładowo mogłyby być one stosowane do konstrukcji posadzek fabrycznych oraz w branży chemicznej.

Polimoczniki można nakładać tylko za pomocą specjalistycznych urządzeń w temperaturze ok. 60-80 stopni Celsjusza. Polimoczniki posiadają także szczególną właściwość sporej elastyczności, która jest połączona ze stosunkowo dużą twardością.