Co to jest system przesuwny oraz w jaki sposób zdecydować się na jego odpowiedni rodzaj?

Drzwi montowane wewnątrz to nie tylko rozwiązanie oparte na typowych drzwiach uchylnych.
W sprzedaży są do nabycia różnorodnego typu opcjonalne świadczenia, przykładowo tego typu jak chociażby drzwi chowające się do ściany, drzwi harmonijkowe, drzwi łamane oraz systemy przesuwne chowane w ścianie.

Odbiorcy aktualnie coraz chętniej wybierają zastosowanie tego typu rozwiązań z wielu różnych powodów, gdyż pragną się odróżniać, mieć w domu coś niezwykłego albo zwyczajnie w pomieszczeniu nie mają dosyć wiele miejsca oraz możliwości, żeby zainstalować tradycyjne drzwi uchylne.

Jeśli bez satysfakcjonujących rezultatów szukasz tak samo nietuzinkowego serwisu, to zalecam ten tekst (https://danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/mieszkania-przeprowadzki-wroclaw/) – przekonasz się, on też jest bogaty w tego typu treści.

Niniejszy artykuł jest poświęcony dla takich osób, które postawiły na zakup i instalację naściennego systemu drzwi jezdnych. Na rynku są do nabycia 3 wersje naściennych systemów przesuwnych: system bez tunelu, z tunelem 2/3 oraz system z tunelem. W praktyce oznacza to, że przy wybieraniu odpowiedniego rozwiązania najbardziej istotnym słowem jest „tunel”.

piasek

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
ogrodzenia

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.300.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomniany wcześniej tunel najlepiej by było porównywać do ościeżnicy w wypadku drzwi typowych, gdyż tak jak futryna ochrania on otwór drzwiowy, przy czym różnica tkwi w tym, że w przypadku drzwi klasycznych, futryna przenosi jeszcze ciężar drzwi, które są z nią połączone poprzez zawiasy.

System bez tunelu pozostawia w całości widoczny otwór i światło tunelu, ościeżnicę trzeba poddać robotom tynkarskim, tunel osłania otwór będący w świetle tunelu oraz ma opaskę maskującą z jednej strony muru (z drugiej strony natomiast jest zamontowany system jezdny) i system z tunelem pełnym, który osłania obydwie strony muru, a również światło tunelu.