Co to jest system przesuwny oraz w jaki sposób zdecydować się na jego odpowiedni rodzaj?

Drzwi montowane wewnątrz to nie tylko rozwiązanie oparte na typowych drzwiach uchylnych.
W sprzedaży są do nabycia różnorodnego typu opcjonalne świadczenia, przykładowo tego typu jak chociażby drzwi chowające się do ściany, drzwi harmonijkowe, drzwi łamane oraz systemy przesuwne chowane w ścianie.

Odbiorcy aktualnie coraz chętniej wybierają zastosowanie tego typu rozwiązań z wielu różnych powodów, gdyż pragną się odróżniać, mieć w domu coś niezwykłego albo zwyczajnie w pomieszczeniu nie mają dosyć wiele miejsca oraz możliwości, żeby zainstalować tradycyjne drzwi uchylne.

Zaabsorbował Cię ten materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj dodatkowo ten świetny artykuł. Sprawdź, to też okaże się dla Ciebie warte zainteresowania.

Niniejszy artykuł jest poświęcony dla takich osób, które postawiły na zakup i instalację naściennego systemu drzwi jezdnych. Na rynku są do nabycia 3 wersje naściennych systemów przesuwnych: system bez tunelu, z tunelem 2/3 oraz system z tunelem. W praktyce oznacza to, że przy wybieraniu odpowiedniego rozwiązania najbardziej istotnym słowem jest „tunel”.

piasek

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com

ogrodzenia

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.300.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomniany wcześniej tunel najlepiej by było porównywać do ościeżnicy w wypadku drzwi typowych, gdyż tak jak futryna ochrania on otwór drzwiowy, przy czym różnica tkwi w tym, że w przypadku drzwi klasycznych, futryna przenosi jeszcze ciężar drzwi, które są z nią połączone poprzez zawiasy.

System bez tunelu pozostawia w całości widoczny otwór i światło tunelu, ościeżnicę trzeba poddać robotom tynkarskim, tunel osłania otwór będący w świetle tunelu oraz ma opaskę maskującą z jednej strony muru (z drugiej strony natomiast jest zamontowany system jezdny) i system z tunelem pełnym, który osłania obydwie strony muru, a również światło tunelu.