Co oznaczają różne barwy na etykietkach pasów mocujących?

Do przewożenia wielu różnorodnych ładunków zazwyczaj wykorzystuje się specjalne pasy. Pozwalają one na dodatkowe zamocowanie ładunku i są chętnie wykorzystywane np. w branży transportowej.

Pasy te w znacznym stopniu mają wpływ na powiększenie bezpieczeństwa nie tylko konkretnego ładunku, lecz również przebywających w jego pobliżu ludzi.
Przy zakupie takich pasów trzeba zwracać uwagę nie wyłącznie na ich np. szerokość czy też wariant klamry, ale również na odcień etykiety. W ten sposób zdefiniowane jest to, jaką dany pas ma wytrzymałość i do mocowania których ładunków był przeznaczony. Przykładowo, jeżeli pasy mocujące będą oznaczone kolorem niebieskim, będzie to oznaczać, że są one wykonane z takiego tworzywa jak PES, zatem poliester i można ich używać w temperaturach od -40 do +100 °C. Jego ważną właściwością jest to, że jest on odporny na oddziaływanie kwasów mineralnych, lecz nie wykazuje działania ługów, a zatem roztworów zasad nieorganicznych. Kolor zielony z kolei oznacza, że dany pas został wykonany z poliamidu (PA).

Czy masz chęć dowiedzieć się czegokolwiek świeżego na opisywany wątek? Jeżeli tak, to świetnie, gdyż ta niezła strona (http://zielonaprzestrzen.pl/o-mnie/) zapewne również Cię zainteresuje.

Zakres temperatur, w których może on pracować jest identyczny, (-4-100°C), ale ma wytrzymałość na działanie ługów, (jednak nie na działanie kwasów mineralnych).

licznik

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Pasy mocujące oznakowane kolorem brązowym są wyprodukowane z polipropylenu (PP) i mogą być używane w temperaturach od -40°C do +80°C. Jest on jedynie w wąskim stopniu nieodporny na oddziaływanie kwasów oraz ługów. Podczas wybierania pasa można sugerować się nie zaledwie kolorem etykiety, ale i konkretnego pasa.

Dla przykładu pomarańczowy pas o szerokości 25mm jest idealny, jeżeli chcemy zabezpieczać ładunki o wadze do 07 t, natomiast zielony pas o szer.https://www.zstgroup.pl/ – zstgroup.pl/ -35mm to świetny wybór w wypadku zamocowania rzeczy o masie 1t.