Co jest wystarczające do produkcji biopaliw oraz jakie urządzenia się do tego wykorzystuje?

Nie wszyscy wiedzą, że do produkcji biopaliwa na małą skalę nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia. Wystarczy jedynie plastikowa butelka i nieco wiedzy.

sprzątanie

Autor: Elite Balustrade
Źródło: http://www.flickr.com
Przemysłowe maszyny będą jednak konieczne, jeżeli produkcja ma się odbywać na znacznie większą skalę.
Do takiej produkcji wymagane są przemysłowe maszyny do produkcji biopaliw, czyli np. chłodnice wytłoku, przenośniki zgarniakowe czy łamacze wytłoku.

Omawiany tekst jest dla Ciebie intrygujący? Na pewno zainteresuje Cię też nowa publikacja (https://www.klimanet.pl/), która posiada podobne zagadnienia.

Wszystkie tego typu urządzenia można by zakupić na raty albo na zasadach leasingu. Wytwarzają one biopaliwa przez przerabianie produktów organicznych. W naszym kraju najczęściej wykorzystuje się olej roślinny, natomiast na świecie – olej sojowy bądź słonecznikowy. Sam proces produkcji biopaliw wymaga zaledwie trzech podstawowych elementów: oleju roślinnego, który mógłby być nowy lub zużyty, metanolu i wodorotlenku sodu albo potasu. Przemysłowe urządzenia do produkcji biopaliwa są wyposażone grzałki, gdyż wszystkie reakcje chemiczne występujące podczas produkcji odbywają się szybciej w wyższych temperaturach.

Pełny proces przebiega natomiast w estryfikatorze, w którym mogą pojawiać się biodiesle rodzaju FAEE lub FAME. Stworzone w taki sposób paliwa mogą być zamiennikami oleju napędowego. Można je zatem wykorzystywać do napędzania silników diesla.

Takie profesjonalne urządzenia są dostępne także dla osób prywatnych, które chcą ulokować nieco oszczędności, by następnie być w stanie produkować biopaliwo w swoim zakresie. Dawałoby to duże oszczędności.