Co jest doskonałą alternatywą tradycyjnego szkła?

Poliwęglan to nowoczesny surowiec budowlany, który jest doskonałym następcą popularnego od tysięcy lat szkła. W odróżnieniu od swego poprzednika, poliwęglan jest znacznie bardziej odporny na którekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

Według specjalistycznych testów mógłby zostać aż 200-300 razy w większym stopniu wytrzymały na uderzenia niż szkło.
Kosztorys
Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
poliwęglan lity
Autor: LARS
Taki towar jest sprzedawany również za pomocą takich nazw handlowych jak Makrolon czy Lexan. Jest to materiał bezbarwny, ale może zostać fabrycznie barwiony. Przedstawiany poliwęglan lity posiada bardzo obszerne zastosowanie w różnych branżach przemysłu. Wykonuje się z niego przykładowo panele marketingowe, pokrycia dachów, zadaszenia, bariery akustyczne, owiewki samochodowe czy drzwi albo nawet bramy.

Sprawdź, czy spodoba Ci się proponowana oferta (http://systemy-pasywne.pl/fotowoltaika-malopolskie/). Oferujemy usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie wahaj się i dowiedz się, jak działamy.

Poliwęglan sprzedawany jest w formie m.in. płyt poliwęglanowych, które mogą być przez producenta docięte do konkretnego wymiaru. Najważniejsze cechy takiego materiału to bardzo znaczna przepustowość światła, bardzo znaczna odporność na uszkodzenia mechaniczne czy też niezwykle dobre właściwości termoizolacyjne.

Ekologiczna zbiórka odpadów
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Następną ogromną zaletą takiego materiału jest jego relatywnie mała waga, szczególnie porównując ją do wagi standardowego szkła. Poliwęglan charakteryzuje się także tym, że jest bardzo prosty w obróbce oraz następującym po tym montowaniu. Ponadto jest niezwykle wytrzymały na funkcjonowanie warunków atmosferycznych czy też promieni ultrafioletowych.

Co więcej, poliwęglan lity ma bardzo duży zakres temperatur, w których może zachowywać swe niesamowite właściwości: nawet od -40 do 120 st. Celsjusza. To doskonały materiał, który można by wykorzystać tam, gdzie obligatoryjny jest surowiec niedrogi, niezbyt ciężki oraz wyjątkowo porządny.