Ciekawy sposób na niedrogie i szybkie profilowanie połaci dachowych

Przeróżne powierzchnie płaskie, czyli chociażby dachy czy balkony, należy czasem odpowiednio ukształtować, aby nadać im właściwy spadek lub udogodnić odprowadzanie wody opadowej.

Czasem istnieje także konieczność rozprowadzenia wody do rynien lub otworów spustowych.
pracy
Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

Jednym z najbardziej popularnych technologii budowlanych jest wtedy wykorzystanie styropianu spadkowego. Jest to o wiele tańsze i łatwiejsze niż wykonywanie spadków na samej konstrukcji dachu. Wykorzystanie styropianu o wiele obniżą ciężar dachu przy równoczesnym zmniejszeniu stopnia komplikacji czynności. Styropian (wybierz styropian xps) spadkowy jest bardzo lekki i szybki w montażu, który mógłby być automatyczny albo ręczny. Ponadto zastosowanie takiego rozwiązania przynosi korzyści w formie odwodnienia oraz izolacji cieplnej powierzchni, na której jest układany. Mogą to być m.in. dachy odwrócone, tarasy czy nowe lub unowocześnione dachy płaskie. Przy takich pracach stosuje się także płyty spadkowe, które mogłyby mieć różnego rodzaju grubość. Jest ona uwarunkowana od tego, czy mają posłużyć jedynie do nadawania spadku czy też jako izolacja termiczna.
Są one najczęściej produkowane w rozmiarze 1x1m lub 1×1,2 m, jednak może być zależny od miejsca przeznaczenia. Tego typu materiał mógłby być produkowany z jedno- albo wielokierunkowym skosem.

W tym miejscu znajdziesz fascynujące informacje na omawiany temat, więc jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (http://www.wkg.pl/produkty-wapiennicze/nasza-oferta/produkty/maczka-wapienna/).

Wykorzystanie styropianu jest bardzo korzystne z punktu widzenia robotników budowlanych i samego inwestora.

Jeśli jest zamawiany bezpośrednio od producenta, mógłby być również z jednej lub dwóch stron podklejony papą podkładową. Nie będzie wtedy konieczności stosowania na dachu dodatkowej warstwy papy. To kolejna, poza niższą ceną, korzyść wynikająca z zakupu w takim miejscu.