Chcesz mieć przytulny salon? Poznaj angielski styl!

Z pewnością wielu z nas kojarzy z brytyjskich filmów staroświeckie, przytulne wnętrza domów. Tapeta w róże, biała boazeria, okna w stylu angielskim. W dobie dzisiejszego rozwoju technicznego, tego typu udekorowanie jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjne, ludzie tęsknią za normalnością zamierzchłych lat, kojarzy nam się ona z bliskością domowego ogniska.

Lecz w jaki sposób zaadaptować swoje pomieszczenie, żeby przede wszystkim było interesujące i niezbyt kwieciste? Jakie rozwiązania najsłuszniej zastosować? Czy drzwi angielskie to odpowiedni pomysły? Sprawdź – Firma POTOCZNY.Jeśli lubimy wzorzyste tapety w jasnych kolorach, jak najbardziej powinniśmy je zastosować, jednak nie do końca na całej ścianie. Możemy pomalować powierzchnie na biało lub niezwykle jasny, pastelowy kolor, a wyłącznie jedną ścianę, na przykład obok okna w stylu angielskim, zakryć tapetą. Wtedy nasze pomieszczenie będzie posiadało znacznie lżejszy wygląd. Jeżeli pragniemy mieć w pokoju trochę zabytkowych mebli, jest to bardzo trafiony koncept, lecz nie przedawkujmy z ich liczbą. Gdyż jeżeli każdy przedmiot będzie starodawny, zmienimy nasze pomieszczenie w antykwariat. Starczy jedna, piękna komoda dębowa, która w zestawieniu ze szklanym, nowoczesnym stołem zrobi wielką furorę. warto w tym wypadku pomalować drzwi angielskie i boazerie na biało, pokój będzie bardziej słoneczny.Jednak jeżeli zadecydujemy urządzić w ten sposób salon, czy potrzebujemy na to fortuny? Nie bardzo. Pewnie, że jeśli zamarzą nam się okna w stylu angielskim będzie to większy koszt, jednak same dodatki są niedrogie, zobacz
drzwi do domu
Autor: Paul Flint & Company
Źródło: http://www.flickr.com

: sprawdź okna w stylu angielskim.

Tapetę, szczególnie taki niewielki skrawek, zakupimy za kilkanaście złotych, najatrakcyjniejsze oferty znajdziemy w internecie. Jeżeli chodzi o sofę do salonu – możemy jakąkolwiek posiadaną już oprawić na nowo w kwieciste wzory. Materiał będzie nas kosztował kilkanaście złotych a tapicer kilkaset – i tak znacznie mniej niż nowy mebel. Z zabytkowymi elementami bywa wszelako – jeśli masz oko i umiesz rozpoznać wartościowy przedmiot w zniszczonym meblu, możesz już za sto złotych zakupić interesującą komodę, wymagać jednak ona będzie od ciebie odnowienia. To również są niewielkie koszty a efekt murowany. Jeśli wykażemy troszkę pomysłowości, można z typowego wnętrza stworzyć ciekawą kompozycję. Drzwi angielskie, kwiecista tapeta, jasne boazerie – to wszystko pozwoli nam nadać naszemu salonowi brytyjski wyraz, niczym ze starych, angielskich filmów.