Chcesz mieć przytulny salon? Poznaj angielski styl!

Z pewnością wielu z nas kojarzy z brytyjskich filmów staroświeckie, przytulne wnętrza domów. Tapeta w róże, biała boazeria, okna w stylu angielskim. W dobie dzisiejszego rozwoju technicznego, tego typu udekorowanie jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjne, ludzie tęsknią za normalnością zamierzchłych lat, kojarzy nam się ona z bliskością domowego ogniska.

Lecz w jaki sposób zaadaptować swoje pomieszczenie, żeby przede wszystkim było interesujące i niezbyt kwieciste? Jakie rozwiązania najsłuszniej zastosować? Czy drzwi angielskie to odpowiedni pomysły? Sprawdź – Firma POTOCZNY.Jeśli lubimy wzorzyste tapety w jasnych kolorach, jak najbardziej powinniśmy je zastosować, jednak nie do końca na całej ścianie. Możemy pomalować powierzchnie na biało lub niezwykle jasny, pastelowy kolor, a wyłącznie jedną ścianę, na przykład obok okna w stylu angielskim, zakryć tapetą.

Ten artykuł ma interesujące wiadomości na omawiany temat, ale jeżeli masz ochotę poznać podobne aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje.

Wtedy nasze pomieszczenie będzie posiadało znacznie lżejszy wygląd. Jeżeli pragniemy mieć w pokoju trochę zabytkowych mebli, jest to bardzo trafiony koncept, lecz nie przedawkujmy z ich liczbą. Gdyż jeżeli każdy przedmiot będzie starodawny, zmienimy nasze pomieszczenie w antykwariat. Starczy jedna, piękna komoda dębowa, która w zestawieniu ze szklanym, nowoczesnym stołem zrobi wielką furorę. warto w tym wypadku pomalować drzwi angielskie i boazerie na biało, pokój będzie bardziej słoneczny.Jednak jeżeli zadecydujemy urządzić w ten sposób salon, czy potrzebujemy na to fortuny? Nie bardzo. Pewnie, że jeśli zamarzą nam się okna w stylu angielskim będzie to większy koszt, jednak same dodatki są niedrogie, zobacz

drzwi do domu

Autor: Paul Flint & Company
Źródło: http://www.flickr.com

: sprawdź okna w stylu angielskim.

Tapetę, szczególnie taki niewielki skrawek, zakupimy za kilkanaście złotych, najatrakcyjniejsze oferty znajdziemy w internecie. Jeżeli chodzi o sofę do salonu – możemy jakąkolwiek posiadaną już oprawić na nowo w kwieciste wzory. Materiał będzie nas kosztował kilkanaście złotych a tapicer kilkaset – i tak znacznie mniej niż nowy mebel. Z zabytkowymi elementami bywa wszelako – jeśli masz oko i umiesz rozpoznać wartościowy przedmiot w zniszczonym meblu, możesz już za sto złotych zakupić interesującą komodę, wymagać jednak ona będzie od ciebie odnowienia. To również są niewielkie koszty a efekt murowany. Jeśli wykażemy troszkę pomysłowości, można z typowego wnętrza stworzyć ciekawą kompozycję. Drzwi angielskie, kwiecista tapeta, jasne boazerie – to wszystko pozwoli nam nadać naszemu salonowi brytyjski wyraz, niczym ze starych, angielskich filmów.