Budujesz garaże? Wykonaj to jak najlepiej

Kiedy decydujemy się na postawienie swojego domostwa, znajduje się przed nami spore wyzwanie. Pomimo, że wynajmujemy wykonawców, również nierzadko dużo rzeczy musimy zrobić osobiście.

aranżacje

Autor: Radek Kołakowski
Źródło: http://www.flickr.com
Gdyż w przypadku tak drogiej inwestycji, należy trochę ugryźć temat, żeby orientować się, jakie rozwiązania będą najlepsze (niebanalne garaże blaszane tynkowane). Oczywiście dyrektor budowy podpowie nam, które materiały wybrać, lecz to my za nie płacimy, dlatego musimy wiedzieć jakie opcje są dostępne.
Pokój dziecka, naklejki kosmos

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Przede wszystkim, powinniśmy także zbudować dom dla naszego auta. W tym przypadku mamy różne opcje do dyspozycji. Garaż z płyty obornickiej będzie niezwykle solidnym pomysłem, gdyż materiał ten jest szalenie trwały, dlatego będzie nam służył pełno lat (porządny garaż z płyty obornickiej). Nie jest to jednak ciężka, betonowa konstrukcja, a niezwykle nowoczesne tworzywo, łatwe w montażu. W takim przypadku jednak wciąż będzie wymagana wylewka betonowa pod garaż, bowiem fundamenty tutaj są najistotniejsze – w końcu to na nich stoi cała konstrukcja. Na rynku dostępne są także garaże blaszane tynkowane. Będą to gotowe, rozkładane szkielety, które po instalacji pokrywamy gładzią, przez co lepiej się prezentują. Będzie to z pewnością tańsza opcja niż garaż z płyty obornickiej, lecz już nie tak niezawodna. Mało tego, tutaj nie będzie potrzebna wylewka betonowa pod garaż, gdyż otrzymamy gotowe pudełko, razem z podłogą (łatwa wylewka betonowa pod garaż).

Zaciekawił Cię ten temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj dalej system sygnalizacji pożarowej ssp o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Tak samo płyty jak i garaże blaszane tynkowane, możemy spotkać w ofercie poszczególnego marketu budowlanego. Lecz znacznie taniej będzie, jeżeli udamy się na najbliższą giełdę z artykułami tego typu.

Kiedy stawiamy nasz pierwszy dom, pamiętajmy również o miejscu dla naszego samochodu.

Bowiem warunki atmosferyczne mogą bardzo go uszkodzić. Obecnie mamy do wyboru sporo materiałów konstrukcyjnych, w zależności od potrzeb oraz środków inny będzie bardziej odpowiedni.