Budowle niemalże rodem z filmów fantastycznych

Niedawno nikomu nie przyszło do głowy, iż do obsługi domu klucz oraz sprawne dłonie mogą być niepotrzebne.. i że wystarczy mały pilocik. To staje się rzeczywistością na naszych oczach.

system inteligentnego domu
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Takiego rodzaju technologie są instalowane w rozlicznych budynkach w całej Polsce.
wyburzenia
System inteligentnego domu, bo o tym tu się mówi, to w ogólnym rozumieniu dostosowywanie domu do wymagań współczesnego ich użytkownika, to skorzystanie z innowacyjnej techniki, by ułatwiać życie- Wspaniale sprawdza się to nie tylko w wypadku osób, jakie cenią wszelkie nowinki w tym zakresie, jakie lubią wygodę, ale także w wypadku osób jakie borykają się z wszelkiego typu niepełnosprawnościami, które uniemożliwiają im przemieszczanie się. Dzięki takim systemom nie muszą one wstawać z kanapy, aby przykładowo otworzyć okno, zapalić światło, zobaczyć, kto dzwoni do drzwi, wyłączyć klimatyzację i tak dalej.

Kiedy przeczytasz omawiany artykuł, to także zaciekawi Cię niezła witryna, która posiada podobne dane na to zagadnienie, więc kliknij tu.

Starczy wspomniany już pilot zsynchronizowany z naszym smartfonem, by praktycznie móc rządzić wszystkim z dowolnie wybranego miejsca. To wielka wygoda i spora oszczędność czasu: zamiast chodzić po całym domu i gasić światła lub zamykać okna – na tej stronie – możemy spędzić czas znacznie przyjemniej, na przykład na odpoczynku.

Niecodzienna aranżacja świetlna salonu z użyciem opraw ledowych z kolekcji CRISTAL
Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Na omówiony powyżej system składa się również sterowanie roletami zewnętrznymi- . Ogólnie, o czym do tej pory nie wspomniano, inteligenty dom ma wielki związek z bezpieczeństwem: dzięki nowoczesnym systemom możemy na bieżąco zarządzać obrazem z kamer ochronnych, zamykać drzwi, załączać światło (z uwagi na bezpieczeństwo), nawet jeśli nie ma nas w budynku.

Podobnie jest z roletami: miast każdego wieczora robić nudny obchód po całym budynku, by spuścić zewnętrzne rolety także te antywłamaniowe, da się to zrobić za pomocą paru przycisków na pilocie bądź na ekranie smartfona.