Budowa własnego domu czy zakup nowego mieszkania od dewelopera – o czym warto pomyśleć?

Mieszkania w blokach czy domy jednorodzinne wyrastają na skrajach miast jak grzyby po deszczu. Gdy jesteśmy zdecydowani na zakup mieszkanka w nowym budownictwie lub domu jednorodzinnego według przygotowanego projektu, wiele aspektów można ustalić z pośrednikiem trochę wcześniej. Co można przedyskutować zanim podejmiemy decyzję?

odkurzacz beam

Autor: Elektrolux
Źródło: http://www.doman.com.pl

Z pewnością szalenie istotny jest dzień oddania lokalu. W umowie, jaką podpisujemy, z pewnością musi być zapis informujący o tym, iż każde opóźnienie w wydaniu mieszkania będzie wiązało się z karą finansową. Druga sprawa – standardy wykończenia lokalu. Sprzedawca i kupujący muszą dokładnie opisać, jaki standard zostanie osiągnięty, a w trakcie odbioru lokalu mieszkalnego kupujący musi szczegółowo skontrolować (najlepiej z osobą znająca się na budowaniu mieszkań czy domów pod klucz), czy wszystko się zgadza z ustaleniami z umowy.

Sprawdź szczegóły w linku, odnajdziesz tam jeszcze bardziej dokładne dane, które z pewnością także będą dla Ciebie godne uwagi.

To szalenie istotne, bo w tym momencie nabywca powinien przemyśleć kilka kwestii związanych na przykład ze sprzętem domowym (rozmieszczenie kontaktów), oraz oświetlenia obniżonego fragmentu sufitu typu linijka LED. Jeśli wiemy, iż będziemy instalować centralny odkurzacz, niektóre jego elementy powinny by zamontowane w ścianach, co koniecznie należy zgłosić sprzedawcy, a ten powinien o tym zawiadomić firmę remontowo-budowlaną.

Tym sposobem oszczędzamy czas i pieniądze na późniejszych etapach remontowania mieszkania i centralny odkurzacz (kliknij ten artykuł – http://www.zcipajos.pl/oferta/odkurzacz-centralny) mamy gotowy w chwili odbierania mieszkania. Podobnie przy ogrzewaniu podłogowym w kuchni i łazience – elementy instalacji do tego rodzaju ogrzewania układane są na specjalistycznej wylewce, lecz jeszcze pod kafelkami – więcej informacji o odkurzaczach centralnych. Część pośredników wyraża zgodę na samodzielne rozplanowanie układu pomieszczeń jeszcze w trakcie projektowania mieszkania. Dobrze jest o tym pomyśleć, zwłaszcza obecnie, gdy panuje moda na otwarte kuchnie z wyspą.

Nowe osiedla rosnące na krańcach miast mają sporo plusów, lecz budowane są z myślą o mieszkańcach zmotoryzowanych, dla których nie stanowi problemu dojazd do centrum, do pracy, restauracji, szkoły. Jednak zwykle plusem przedmieść jest spokój, miłe sąsiedztwo i standard oferowanych mieszkań.