Betonowa podłoga – pozytywy i negatywy

Betonowa posadzka zyskuje coraz ogromniejszą wziętość. Jeszcze nie tak dawno łączona wyłącznie ze starym, zapadłym wnętrzem, w tej chwili uznawana jest za trend w aranżacji pomieszczeń.

pomiary

Autor: Jaga
Źródło: Jaga
Wybierana ochoczo z tego względu, że spaja jak też wizualnie powiększa przestrzeń. Podpowiadamy, jakie wady i zalety ma betonowa posadzka jak też na co należy kierować uwagę podczas wyboru. podłoga drewniana (podłogi drewniane producent) stworzona z betonu sprawdza się nie tylko we pomieszczeniach nowoczesnych, lecz także w apartamentach umeblowanych w stylu glamour albo ostatnio popularnych tak zwanych loftach. Jest też ciekawym podejściem, jeżeli idzie o aranżację miejsc publicznych. Bez wątpienia jej najogromniejszy atut to wizualne powiększenie niewielkich pomieszczeń, a do tego posadzka betonowa polerowana tworzy neutralne tło dla mebli czy dodatków ulokowanych w danym wnętrzu.
Wybierając podłogę z betonu, musimy zastanowić się nad konkretnym rodzajem. Do wyboru mamy posadzkę z betonu polerowanego lub zacieranego. Wersja zacierana bywa wyrównana tak zwanymi zacieraczkami, ręcznymi bądź mechanicznymi. To za ich sprawą uzyskujemy matową nawierzchnię. W owym wypadku beton zacieramy od razu po wylaniu. Przed tą czynnością możesz go nieco ubogacić, dodając barwiące utwardzacze, między innymi w odcieniu grafitowym czy też platynowym. Po uskutecznionym zatarciu posadzka jest satynowo-matowa.

Natomiast betonowa podłoga w wydaniu błyszczącym to posadzka polerowana. Częstokroć wybierana z tego względu, że prezentuje się niezwykle elegancko.odwiedź www płaskowniki stalowe płaskowniki staloweTutaj już ogromną rolę odgrywa polerowanie, jakie polega na polerowaniu szlifierką ze średnicami diamentowymi.