Beton jako tworzywo posiadający wiele przeznaczeń

Beton jest surowcem, który ma wiele przeznaczeń. Może być gładki, lub surowy, o chropowatej, nierównej nawierzchni. Beton stał się natchnieniem architektów wnętrz. Obecnie betonowe podłogi zastępują parkiety, panele, także ceramiczne płytki w kuchniach i łazienkach. Niestraszne im spadające obiekty, ani różne plamy. Wystarczy tylko takiego rodzaju podłogi dobrze zaimpregnować.

Coraz więcej amatorów zyskują także w reprezentacyjnych salonach i pokojach dziennych. Beton ozdobny dodaje wnętrzu uroku, ale także dostraja się do innych detali wystroju. Jest możliwość pokryć go farbą, która podkreśli prawdziwy odcień, albo pomalować w intensywne barwy. Można mu nadać geometryczne kształty, lecz także postaci bardziej delikatne, faliste, będące ozdobnym składnikiem wszelkiego wnętrza. Z betonu robi się nie tylko podłogę, również obudowę wanny, podest, lub blat.
Ogromne możliwości użycia powodują, że pomysły wykorzystujące beton ozdobny np. beton ozdobny – znakomicie sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych w skromnym, minimalistycznym klimacie. Betonowe kompozycje doskonale wypełniają również ascetyczny kierunek industrialnych przestrzeni.

beton

Autor: laser2k
Źródło: http://www.flickr.com/photos/laser2k/2738700436/sizes/l/

Dla tych, którym ascetyczny nurt betonu wydaje się mało przyciągający, interesującym rozwiązaniem jest złączenie go z bogato wyposażonym wnętrzem, co przynosi rezultat ciekawego przeciwieństwa i podkreśla eklektyzm całości. We wnętrzach minimalistycznych coraz to bardziej popularne stają się również paleniska stworzone z betonu architektonicznego. Owego typu rozwiązania zapewniają ciekawe efekty w zestawieniu z tworzywami takimi jak drzewo, dykta, stal, szkło, czy pręty poliuretanowe syntetyczne.

Nie czekaj, tylko jeśli masz ochotę poznać prezentowany temat, obejrzyj więcej a zapewne uzyskasz świeże informacje na przedstawiany wątek.

Amatorom naturalności i nowoczesności z pewnością przypadną do gustu każde łączenia ze szklanymi blatami, bądź stalowymi fragmentami konstrukcyjnymi jak np. . Z kolei bogato ozdabiane wnętrza, pełne puszystych materiałów, kolorowych akcesoriów, czy drewnianych mebli idealnie będą się komponować z surowym i chłodnym betonem. Takie rozwiązania podkreślają indywidualny temperament pomieszczenia.
Beton ozdobny to istota prostoty, nowoczesności, designu.