Balustrada w naszym budynku- w jaki sposób wybrać najlepszy typ balustrady do naszych schodów lub na balkon?

Większość budynków mieszkalnych, które się buduje ma jedno albo więcej pięter. Nieodłączną ich częścią będą więc schody oraz nierzadko balkony, które powinno się w odpowiedni sposób zabezpieczać balustradami.

Jakkolwiek możemy być w stanie wyobrazić sobie klatkę schodową bez poręczy, balkon musi je posiadać, by móc z niego w bezpieczny sposób korzystać. Wbrew pozorom balustrady to niezwykle istotny element budynku i nierzadko wpływa w znaczący sposób na jego styl tudzież efekt końcowy remontu. Zależnie od tego w jakiej stylistyce pragniemy zrobić nasz balkon albo schodami (zobacz pozostałe wiadomości) na takie balustrady powinniśmy się zdecydować. W przypadku balustrad na balkonach niezwykle ważne jest również ich odporność na różne uszkodzenia przykładowo na działanie deszczu bądź śniegu.

Doskonale do tego celu sprawdzają się balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, która gwarantuje świetną trwałość. W wielu budynkach w nowoczesnym stylu można znaleźć balustrady zrobione ze szkła, które gwarantuje schludny wygląd. Utrzymanie takiej balustrady w czystości wymaga jednakże większego nakładu pracy aniżeli w przypadku stalowych balustrad.

balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com

Mocowanie balustrad to zadanie do którego należy wynająć profesjonalną ekipę. W sieci możemy odnaleźć mnóstwo ofert firm, które zajmują się balustradami. Mają w swojej ofercie zarówno montaż jak i projektowanie balustrad. Można znaleźć gotowe projekty albo sklepy z poszczególnymi elementami potrzebnymi do montażu. Będą to na przykład łącznik narożny bądź zaślepka do profilu . Wybierając typ balustrady trzeba też zwracać uwagę na to, by były one także bezpieczne dla najmłodszych. Kiedy posiadamy małe dzieci najlepsze będą modele, które uniemożliwiają wspinanie się na poszczególne elementy balustrady na schodach lub na balkonie. Bardzo dobrze sprawdzą się konstrukcje z pionowymi prętami, bez ostrych zakończeń, które także mogłyby zagrażać bezpieczeństwo naszego dziecka.

Balustrada może być piękną ozdobą naszego domu czy też mieszkania. Istotne jest, aby została zrobiona poprawnie, była wytrzymała tudzież bezpieczna oraz współgrała względem stylu z resztą budynku.