Alternatywne pomysły finansowania zakupu lokali mieszkalnych czyli zalety i wady leasingu mieszkań.

Mieszkania w naszym kraju cały czas bardzo dużo kosztują w stosunku do wynagrodzeń. Efektem takiej sytuacji będzie to, że niewiele osób może sobie pozwolić na zakup lokalu bez sięgnięcia po jakąś pożyczkę. Przeważnie będą to klasyczne kredyty mieszkaniowe, ich oferta jest na rynku bardzo szeroka, bo mają je w ofercie zarówno praktycznie wszystkie banki jak również różnego rodzaju finansowe instytucje. Jednak żeby dało się zaciągnąć tego typu kredyt to konieczne jest spełnienie szeregu warunków, w tym pochwalenia się zarobkami w należytej wysokości.

Jest dużo osób, które nawet mimo wysokich dochodów nie będą mieli możliwości skorzystania z kredytu, bo będą one w formie nieakceptowanej przez banki. Jeśli droga w bankach jest zamknięta przed nimi, to można się zastanowić nad innym sposobem sfinansowania zakupu, a będzie nim leasing nieruchomości, zobacz tu homeleasing.pl.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (https://www.1estate.pl/) tego opisu zachęcamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twe rozterki.

W Stanach cieszy się on dużą popularnością, duża część transakcji jest realizowana właśnie w taki sposób. U nas póki oferta nie jest duża, chociaż powoli zaczyna się to zmieniać.

nieruchomość

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing jak każda inna forma finansowania, posiada pewne zalety i wady. Do plusów bez wątpienia zalicza się to, że mogą się o niego starać osoby nie posiadające odpowiedniej zdolności, choć rzecz jasna dochodami w odpowiedniej wysokości trzeba się będzie wykazać. W przypadku leasingu dużo prostsze są również wszystkie procedury, ponieważ formalnie lokal nie będzie zmieniał swojego właściciela. Biorąc mieszkanie w leasing trzeba o tym pamiętać, jest to bardzo ważna różnica w porównaniu z kupnem na kredyt. Leasing ma taką konstrukcję, że po wypełnieniu wszystkich formalności można z mieszkania korzystać, płacąc w zamian comiesięczne raty w określonej wysokości- .

Po spłaceniu wszystkiego, w zależności od tego, jaka jest umowa, mieszkanie może zostać przepisane, czasami z obowiązkiem dopłaty jeszcze jakiegoś kapitału. To, że formalnie nie jest się właścicielem mieszkania niesie za sobą jedno dosyć istotne zagrożenie. Jeżeli firma leasingowa zbankrutuje, to okazać się może, że nieruchomość zostanie utracona.